Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
25 квітня - Всесвітній день боротьби проти малярії

Щорічно, у світі ризику захворювання на малярію піддається понад 3,2 мільярда осіб, помирає близько 438 000 осіб. В 2015 році у світі захворіло близько 214 мільйонів людей і померло близько 438 000.
За період між 2000 і 2015 рр. захворюваність на малярію в світі знизилася на 37% , а летальність – на 60%.
В Україні після ліквідації місцевої малярії у 1960 р. мають місце завізні випадки цього захворювання.
На обліку в нашій області протягом 2015 року перебували 3 потенційних вогнища малярії: 2 – серед цивільних осіб і 1 – серед військовослужбовців.
Малярія передається від хворої до здорової людини в основному через покуси малярійних комарів (можлива також гемотрансфузійна, - шприцева малярія; малярія після трансплантації органів та вроджене захворювання, коли хвороба передається від матері до дитини). Хвороба найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом.
Основний симптом захворювання − це періодичне підвищення температури тіла. Малярія супроводжується збільшенням селезінки, печінки та анемією.
Захворюванню можна запобігти або знизити важкість перебігу, якщо перед від'їздом в країни, небезпечні (ендемічні) по малярії почати приймати хіміопрофілактичні протималярійні препарати та продовжити таку профілактику під час перебування в країні і після повернення з неї. Також, потрібно захищатися від укусів комарів перебуваючи в країні з жарким кліматом (застосування репелентів, сон під сітчастою запоною тощо).Події
21-09-2018
Спалах гострої кишкової інфекції в КЗ «Мізоцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів»

21-09-2018
Що робити, якщо виявили педикульоз.

18-09-2018
Про результати епідеміологічного розслідування спалаху гострої кишкової інфекції в готельно-розважальному комплексі "Айвенго"

12-09-2018
Оперативна інформація по спалаху після весілля в Рівненському районі


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація