Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом

Це одна з найдавніших хвороб відомих людству і одна з найбільш поширених. Сказ зустрічається на всіх континентах, за винятком Австралії. Незважаючи на значні успіхи медицини сказ і досі є хворобою невиліковною, до того ж смерть від сказу відноситься до найбільш страшних. Проте вихід є - це своєчасно проведені щеплення. Щоб їх вчасно отримати, потрібно при будь-яких покусах тваринами негайно звернутися за медичною допомогою. Щеплення призначають не всім - лише в разі реальної небезпеки захворювання на сказ, яка встановлюється безпосередньо лікарем-травматологом.
Сказ і досі є нагальною проблемою в ряді регіонів, щороку забираючи життя людей. На Рівненщині протягом 50 років вдавалось вберегти населення від захворювань, однак в 2014 та 2016 роках сказ забрав життя двох людей у Володимирецькому та Гощанському районах. Щороку в області звертаються за антирабічною допомогою з приводу покусів біля 3000 осіб. Антирабічне лікування призначається 600-700 особам. Епізоотична ситуація зі сказу в регіоні сьогодні залишається вкрай напруженою. Так протягом 2015 року зареєстровано 54 випадки захворювань серед тварин, в 2016 році – 47 випадків та в поточному році – 37. Найчастіше сказ зустрічається серед котів, лисиць та собак, хоч можуть хворіти та бути джерелом зараження будь-які теплокровні тварини. Тому будь-який покус може бути небезпечним і звертатись до медиків необхідно в усіх випадках.

 
 
Лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій  В. І. Томицька


Події
06-12-2017
Які міста в Рівненській області найбільш забруднені?

04-12-2017
Радіаційний фон (потужність експозиційної дози гамма-випромінювання в повітрі) у листопаді на території Рівненської області

01-12-2017
Про стан захворюваності населення області на особливо небезпечні інфекції за 10 міс. 2017 р.

28-11-2017
На Рівненщині знову зареєстровано випадок захворювання на ботулізм


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація