Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  
Відділення особливо небезпечних інфекцій

Завідувач відділення: Шуляренко Сергій Володимирович
Тел.: (0362) 63-81-49
Ел. пошта: onises@ukr.net

Відділення створено у складі відділу організації досліджень біологічних факторів ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України” з 01.01.2013р., проте фактично є наступником відділу ОНІ облсанепідстанції, який був створений ще в 1964 р. з метою проведення заходів з вивчення, діагностики та профілактики інфекцій, віднесених до 1-2 груп патогенності мікроорганізмів, таких як чума, холера, жовта гарячка, натуральна віспа, сибірка, сказ, туляремія та ряду інших. В 1974 р. відділ (оперативний підрозділ та баклабораторія) отримав новозбудоване приміщення, спеціально спроектоване з урахуванням всіх протиепідемічних вимог, з двома входами, учбовим приміщенням, двома санпропускниками. Першим керівником відділу з 1964 по 1980 рр. був В.С. Зюзін (1916-1980 рр.); з 1980 – С.В.Шуляренко; серед спеціалістів, які започатковували організаційну й дослідницьку роботу слід в першу чергу відмітити лікаря – бактеріолога Пивоварову П.Т., біолога Макарчука П.Е., помічників лікаря – епідеміолога Лопушинського Е.П. та Спінатія І.І., лаборанта Борунову Л.Д., епідеміолога Підгайного В.Я.
На момент створення відділу про природну вогнищевість території Рівненщини було відомо вкрай мало – окрім сибірки, випадки захворювань якої серед тварин реєструвались щороку, та сказу. В складі відділу було виділено так звану біогрупу, яка протягом багатьох років проводила інтенсивні виїзди у всі куточки області (20-24 виїздів щорічно по 4-5 днів) і забезпечувала матеріалом для бактеріологічних досліджень лабораторію відділу. Завдяки цій роботі було виділено десятки й сотні культур збудників – насамперед, туляремії, еризіпелоїду, сибірки, лептоспірозу та деяких інших. Зусиллями відділу розпочато роботу з діагностики невідомого раніше на території області лептоспірозу (вперше діагностований в 1980 р.), хвороби Лайма, СНІДу.
Слід зазначити, що саме відділом ОНІ розпочато організаційну роботу в області з профілактики та діагностики ВІЛ/СНІДу, зокрема й лабораторної діагностики задовго до створення обласного Центру з профілактики та боротьби зі СНІД.
Від перших років встановлено тісні зв’язки з науково – дослідними установами - НДІЕМІХ ім. Громашевського, Львівським НДІ епідеміології та гігієни, де проводились дослідження на риккетсіози та вірусні інфекції, протичумними закладами МОЗ СРСР та України. Завдяки цій співпраці на території області були виявлені та досліджені такі природновогнищеві інфекції, як Ку – гарячка, гарячка з нирковим синдромом, хвороба Лайма, гарячка Західного Нілу та ряд інших. Особливо активно проводились дослідження з туляремії, що дозволило обгрунтовано зменшити обсяг щеплень населенню в десятки разів.
Відділення займається організацією лабораторних досліджень, профілактикою та моніторингом природновогнищевих інфекцій, спільних для тварин і людей, туберкульозу, а також інфекцій, що мають міжнародне значення — зокрема, холери, чуми, жовтої гарячки, небезпечних вірусних тропічних гарячок, які можуть поширюватись серед людей, та деякими іншими. Особливе значення мають організаційні заходи та моніторинг за готовністю лікувально-профілактичних заходів до можливих епідускладнень з вказаних інфекцій, підготовкою медперсоналу, організацією так званої “госпітальної бази” в разі появи особливо небезпечних інфекцій, стану готовності інфекційних стаціонарів.
Відділення відіграє провідну роль в ознайомленні медпрацівників з новими небезпечними інфекційними захворюваннями, які були нещодавно виявлені або набули епідемічного поширення в світі — хворба Зіка, гарячка Чікунгунья, MERS — Cov (близькосхідний респіраторний синдром) та забезпечує керівників ЛПУ інформаційними повідомленнями про поширення небезпечних інфекційних захворювань в світі.
На даний час у відділенні працює троє лікарів (з них двоє з вищою категорією) і один середній медпрацівник, всі мають відповідну підготовку і достатній досвід роботи.Події
20-07-2021
Лямбліоз-захворювання брудних рук

25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація