Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

“Рідина, у якій вирує таке життя, не може бути шкідливою для здоров’я” Террі Пратчет

27.03.2023
????У місцях, де можна справити свої фізіологічні потреби, розслабитись та привести себе до ладу, подеколи, окрім релаксування можна отримати й заряд бадьорості від споглядання на водних поверхнях невідомої собі живої істоти — тоненької ниточки від темно-рожевого до коричневого кольору, довжиною інколи до 5 см, яка з’явилась невідомо звідки та доволі жваво рухається.
????Ймовірніше, порушниками спокою у санвузлах є трубочники — представники малощетинкових червів, яких у природі часто можна зустріти в забруднених водоймах, де, споживаючи органічні залишки, вони чудово очищують воду. При масовому розмноженні там же, на дні, трубочники можуть утворювати скупчення з тисячі особин, передній кінець тіла яких занурений у мул, яким вони живляться, а задній стирчить назовні й активно коливається; все це нагадує живу махрову ковдру, сповнену енергії та жаги до життя (уявіть лише, як вона ніжно лоскоче ніжку...).
????Окрім мулистих відкладень ставків, річок чи озер, зустріти трубочників можна й у каналізаційних системах, з яких вони можуть виходити на поверхню у разі нестачі кисню, потрапляння ж їх до наших ванних кімнат чи вбиралень є випадковим та вкрай рідкісним. Якщо ж такий відвідувач вам вдома все-таки трапився, не варто думати що житло вже не ваше та його захопили “чужі”, можна його тихенько змити в каналізацію, це не зашкодить ні трубочникові, ні трубам, ні нервовій системі власника житла, або ж віддати акваріумним рибкам на радість та поживу, адже ці черви є чудовим кормом для багатьох тварин.
❗До речі, через унікальні можливості малощетинкових червів у багатьох країнах їх розводять у спеціальних верміцентрах, а потім використовують для покращення якості ґрунтів, переробки сміття, відходів тваринництва, а також очищення стічних та каналізаційних вод.
???? Трубочник це дуже корисна тварина у нашому довкіллі, жодної шкоди людині він завдати не може, оскільки не кусається, не проникає через шкіру у тіло людини, збудників небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб не переносить, натомість здатен показати приклад невичерпного оптимізму, через те, що вміє радіти життю й танцювати навіть на самому дні.