Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

10 тисяч кроків - це міф?

02.10.2023
☝ Вчені пояснили, скільки кроків потрібно робити щодня
Кажуть, щодня треба проходити 10 тисяч кроків, щоб почуватися здоровим й залишатися у формі. Однак нове дослідження свідчить, що для зниження ризику передчасної смерті достатньо 4400 кроків на день у своєму звичному темпі.
Близько 2300 вистачить, щоб покращити роботу серця й кровоносних судин. А кожні додаткові 1000 кроків понад 4000 знижують ризик передчасної смерті на 15%.
❗ Тож рухатись треба, але не обов'язково прагнути заповітної цілі у 10 тисяч кроків, кажуть вчені.
????‍♀️ А ще науковці стверджують, що ходьба корисна в будь-якому віці. Тож щоб отримувати користь для здоров'я — достатньо 10-хвилинної прогулянки в активному темпі щодня.
???? Недостатня фізична активність стоїть на четвертому місці серед причин смертності, поступаючись лише гіпертонії, курінню та підвищеному вмісту глюкози в крові.
За даними ВООЗ, від нестачі фізичних навантажень щороку помирає 3,2 млн людей.
???? Проблеми зі здоров'ям виникають через надто довге сидіння. Це уповільнює метаболізм та впливає на силу м'язів, спина постійно перебуває в напруженому стислому положенні, що згодом може призвести до появи болю.
???? Ходьба знижує кров'яний тиск, зміцнює м'язи, підвищує рівень енергії, дає ендорфіни та разом зі здоровим харчуванням допомагає підтримати здорову вагу. Є й інші переваги: чим більше часу ви рухаєтесь, тим менше сидите в телефоні та інших гаджетах. До того ж ходьба підходить "майже всім", оскільки мало впливає на суглоби та м'язи.
???? Візьміть на озброєння поради:
????відмовтесь від автобуса, авто чи метро, якщо відстань дозволяє;
???? якщо працюєте за столом, встановіть будильник або нагадування на телефоні, щоб вставати й рухатись протягом кількох хвилин щогодини;
???? ходьба - хороша спортивна альтернатива під час вагітності;
???? здійснюйте щоденні 30-хвилинні прогулянки, слухаючи подкаст;
???? прогуляйтесь з друзями парком, вигуляйте собаку, якщо вона у вас є;
???? почніть з малого: 10-хвилинна прогулянка від станції метро до офісу може легко перетворитися на 20-хвилинну прогулянку парком і, зрештою, на 30-хвилинну прогулянку містом.