Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

З приходом теплої пори року збільшується захворюваність на кишкові інфекції.

 З приходом теплої пори року збільшується захворюваність на кишкові інфекції.

       За два місяці цього року ,у порівнянні з відповідним періодом минулого року, в області відмічене зростання захворюваності населення на гострі кишкові інфекції. Удвічі зросла захворюваність на гастроентероколіти і харчові токсикоінфекції , у два із половиною рази збільшилась кількість хворих на ротавірусний ентерит, на  63% збільшилась захворюваність на сальмонельози. Висока захворюваність на кишкові інфекції відмічається у м. Рівне, Рівненському, Сарненському  і  Костопільському районах.

       У зв”язку  із  тим, що уже взимку склалась така ситуація , ми можемо прогнозувати зростання захворюваності у подальшому, особливо із настанням теплого періоду року, коли створюються  більш сприятливі умови для розвитку мікроорганізмів.

         Слід зазначити, що цілий ряд збудників кишкових інфекцій у навколишньому середовищі , зокрема у їжі, можуть не лише зберігатись, а у деяких харчових продуктах вони можуть розмножуватись та накопичуватись у великих кількостях.

         Особливо інтенсивно розмножуються мікроорганізми при температурі 25-30 градусів. Тому так важливо зберігати харчові продукти на холоді.

         Частіше на гострі кишкові інфекції хворіють діти перших років життя, через те, що у них ще не сформований повноцінний імунітет, а інфікуюча доза мікроорганізмів значно менша ніж для дорослої людини. У зв”язку з цим ма- терям маленьких дітей вкрай важливо дуже уважно ставитись до приготування їжі та харчування  дітей. Страви мають бути свіжі, щойно приготовлені із дотриманням правил особистої гігієни.

         Важливо також при перших проявах хвороби не займатись самолікуванням, а відразу звертатись за медичною допомогою .

         До речі, лікування інфекційних хворих ,згідно існуючого законодавства, держава  забезпечує безкоштовно.

           До того ж необхідно також враховувати, що будь-яке перенесене дитиною захворювання може у подальшому мати негативні наслідки для її розвитку, тому так важлива  профілактика  та своєчасна діагностика і ефективне лікування.

         Відомо, що збудники кишкових інфекцій передаються через інфіковану їжу, питну воду та при недотриманні правил особистої гігієни. Тому дуже важливо, щоб на усіх етапах, а саме при виробництві, транспортуванні, реалізації і споживанні  харчових  продуктів  були дотримані гігієнічні вимоги .

           Велике значення у профілактиці кишкових інфекцій  має  належний стан комунального благоустрою , забезпечення систематичного прибирання побутових відходів, боротьба із мухами, налагоджена система водопостачання   населення, а також каналізування і очистка стічних каналізаційних вод.

            До речі,у багатьох населених пунктах області        мають місце суттєві недоліки у комунальному благоустрої. Не рідко можна бачити не прибрані вулиці, закидані сміттям контейнери і території навкруги.

         Хотів би зупинитись  на  питанні  підмітання вулиць і дворів багатоповерхових будинків та інших людних територій. Згідно санітарних вимог органи місцевої влади мають затверджувати графіки прибирання територій. Але така практика не всюди дотримується і  нерідко можна бачити як зранку люди ідуть на роботу , матері ведуть дітей в садочки, а в цей час прибиральники і двірники підмітають тротуари, і люди змушені дихати пилом, а крім того забруднюється одяг.

         В такому пилу, до речі, може міститись багато різних мікроорганізмів, у тому числі таких, що викликають захворювання  людей, зокрема, і збудники кишкових інфекцій, та цілого ряду інших небезпечних інфекцій , у тому числі  туберкульозу .Отже, у кожному населеному пункті слід складати графіки прибирання з урахуванням часу, коли люди йдуть на роботу, на навчання і ін. До речі, коли минулого року мої колеги побували на конференції у Білорусі, я поцікавився як там прибирають вулиці .Виявилось ,що вони від  поїзда до готелю добирались о четвертій годині ранку і в цей час всюди вже  працювали двірники. Варто було б перейняти такий досвід.

      Кишкові інфекції вважаються одним із показників рівня культури  населення. Велике значення у гігієнічному вихованні  мають відігравати школи, де кожна дитина  повинна отримати  не тільки знання , скажімо, із фізики чи інших важливих дисциплін,але і  з не  менш  важливої науки — загальногігієнічних   навичок  і сформувати  принципи здорового способу життя.  

 

                                                                                                                                                    А. П. Рєзніков,

                                                                       лікар-епідеміолог Головного                                                                                                                                         управління Держсанепідслужби                                                                  у Рівненській області, к. м. н.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація