Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Профілактика сальмонельозу

Профілактика сальмонельозу

 

В області залишається актуальною проблема сальмонельозу. За шість місяців цього року, у порівнянні з відповідним періодом минулого року   захворюванність на сальмонельоз в області зросла  на 46,3 %. Висока захворюваність відмічена у м. Рівне і Рівненському районі. У м. Рівне захворіло у 2,4 раза більше людей ніж минулого року, у Рівненському районі в 1,4 раза.  

Дані епідеміологічних розслідувань випадків сальмонельозу свідчать, що захворювання, як правило, виникають через недотримання елементарних гігієнічних вимог під час приготування і зберігання страв.

         Сальмонельоз - це гостра інфекційна хвороба, яку викликають бактерії.

Хвороба виникає, в основному після вживання їжі забрудненої бактеріями, що називаються сальмонелами. У людини, що вживала таку їжу, через кілька годин підвищується температура тіла до 38-39 градусів, виникає головний біль, слабкість, нудота, блювота, пронос. У більшості випадків у такому стані хворі змушені викликати “швидку допомогу” і потрапляють до лікарні, де проводиться інтенсивна терапія, у тому числі ліки вводяться крапельно внутрішньовенно.

         Щоб попередити захворювання,  важливо зберігати продукти, що швидко псуються на холоді, так як у теплі сальмонели дуже швидко розмножуються.     

         У домашніх умовах на кухні необхідно виділити окремі ножі і  дошки для розробки сирого м”яса, риби та інших продуктів, що не підлягають тепловій обробці.

         У нашій області майже кожного року мають місце випадки групових захворювань під час спільного вживання їжі, найчастіше на весіллях, іменинах та інших застіллях. За останні роки такі “спалахи” сальмонельозу сталися у м. Рівне, Рівненському, Млинівському, Володимирецькому та інших  районах.

         Хотілось би звернутись до тих, хто цього року планує проводити масові застілля з тим, щоб відповідально відносились до придбання продуктів і приготування страв.  

         Обов”язково, необхідно створити умови для дотримання особистої гігієни, щоб були  рукомийники, мило, рушники (краще одноразові), наявність туалету, сміттєзбірників.

На останок, хочу наголосити на тому, що ні в якому разі не можна займатись самолікуванням та при перших ознаках хвороби звертатись за медичною допомогою. Хворобу легше і простіше лікувати на її початку.

 

 

 

Лікар-епідеміолог

Головного управління

Держсанепідслужби

у Рівненській області,

к.м.н. А. П. Рєзніков

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація