Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Конференція Актуальні проблеми антибіотикорезистентності, дезінфекції та стерилізації.

Актуальні проблеми антибіотикорезистентності, дезінфекції та стерилізації.

 

Саме під такою назвою проходила в Києві 5 квітня 2013 року Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена удосконаленню заходів профілактики внутрішньолікарняних інфекцій у закладах охорони здоров’я. Висока актуальність цієї проблеми зібрала у великому конференц-залі Національної академії наук України спеціалістів обласних управлінь охорони здоров’я, Держсанепідслужби, наукових інститутів, установ та навчальних медичних закладів. Поряд з епідеміологами були присутні терапевти, хірурги, нейрохірурги, ендоскопісти, анестезіологи та ін. фахівці.

З привітальним словом від Держсанепідслужби України виступив директор Департаменту соціально-гігієнічного моніторингу Росада М. О., для якого проблема профілактики дуже близька, бо, починаючи із 1999 року, він працював спочатку госпітальним епідеміологом Центральної міської лікарня м. Києва, а потім головним епідеміологом м. Києва. Ще раз звернув увагу присутніх на незадовільну реєстрацію випадків внутрішньо лікарняних інфекцій, яких у нас щороку реєструється близько 4-5 тисяч, а згідно даних ВООЗ госпітальні інфекції реєструються серед 8-20% пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою. Тобто по розрахункам в Україні щороку має бути 350-400 тисяч випадків внутрішньолікарняних інфекцій. Якщо не будемо реєструвати госпітальні інфекції, то ніколи держава не зверне увагу на цю проблему і не будуть виділятися кошти. Наводив приклад Грузії, де хірургам доплачували за кожен випадок виявлення нозокоміальної інфекції. Великим недоліком окремих лікувально-профілактичних закладів вважає те, що досі використовується місцева стерилізація, тобто працюють стерилізатори по відділеннях на робочих місцях, а необхідно, щоб працювали нові сучасні стерилізаційні відділення.

 

Цікавими та змістовними були доповіді доктора Бенек Чвелек із інституту стандартизації Туреччини, Віце-президента комітету стандартизації стерилізації, Жанни Ценілової, представника ВООЗ в Україні, професора Морозової Н. С із Харківської медичної академії післядипломної освіти, академіка Педанченко Є. Г., головного нейрохірурга МОЗ України, професора Марієвського В. Ф., директора інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського, Нікішаєва В. І., президента Асоціації лікарів – ендоскопістів України, доцента Налапко Ю. І. із Луганського медичного університету, доцента Афанасьєва В. В, міжнародного експерта із стерилізації в Російській Федерації. Кожен із доповідачів розглядав дану проблему в різному ракурсі та давав свої пропозиції щодо організації лікувального процесу, забезпечення ефективної стерилізації та дезінфекції. Проте всі вони були єдині в тому, що проблеми госпітальних інфекцій не вирішаться без належного контролю та систематичного нагляду, проведення оперативного та ретроспективного епідеміологічного аналізу ситуації у лікувально-профілактичних закладах.

 

Резюме. Питання профілактики внутрішньолікарняних інфекцій актуальне не лише на рівні держави, але і для Рівненської області зокрема та вимагає посиленої уваги зі сторони фахівців закладів охорони здоров’я, Держсанепідслужби та органів виконавчої влади.

 

Детальна інформація про матеріали конференції буде надрукована у газеті «Медичний вісник» (№16).

 

 

Тетяна Мамчур,

 головний спеціаліст Головного управління

 Держсанепідслужби у Рівненській області.    

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація