Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

«Не відставайте від життя!» під таким девізом проходить у цьому році тиждень імунізації.

Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено про проведення з 24 по 30 квітня 2014 року Всесвітнього тижня імунізації під гаслом «Не відставайте від життя!». Цей заклик адресований кожному жителю планети і нагадує про те, що кожному слід перевірити свій вакцинальний статус - уточнити, які щеплення вже зроблені і які необхідно зробити.

Мета акції – підвищення рівня охоплення вакцинацією та розуміння важливості імунізації шляхом інформування широкого кола громадськості про те, що кожна людина потребує захисту від хвороб, керованих за допомогою вакцин та має на це право.

Сьогодні кожен з нас повинен знати, що тільки щеплення допоможуть дітям і дорослим захиститися від багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Адже щеплення проводять виключно від інфекційних хвороб, але далеко не від всіх, а тільки від тяжких, небезпечних, які здатні викликати тяжкі ускладнення Саме тому масова вакцинація в нашій країні стала державною справою. Загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит В, поліомієліт, грип, гемофільна інфекція, пневмококової інфекція), щеплення від яких є обов'язковими і входять до Національного календаря профілактичних щеплень для всіх громадян  єбезкоштовними.

Сучасні вакцини ефективні, безпечні і мають низьку реактогенність, тому протипоказання до щеплень обмежені і визначити їх може тільки лікар. Кожен громадянин (батько) повинен заповнити бланк добровільного інформованої згоди на проведення профілактичного щеплення або відмови від неї.

В області, станом на 01.04.2014 р., налічується 9218 осіб (797,5 на 100 тис. нас.), які відмовляються від профілактичних щеплень, з них 4468 - не мають жодного щеплення (386,6). Найбільше кількість відмов у Сарненському районі (2192,8 на 100 тис. нас.), Зарічненському (1552,2) та Дубенському (1531,2).

В умовах активних міграційних процесів зростає ризик зараження в першу чергу нещеплених дітей і дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті. Крім того, відмови від вакцинації призводять до зменшення захищених осіб в колективі і роблять можливими спалахи тих захворювань, які людство залишило в минулому.

Слід пам'ятати, відмовляючись від вакцинації, Ви ризикуєте здоров'ям та життям Вашої дитини і позбавляєте її законних прав на захист від небезпечних інфекційних захворювань, які можна попередити засобами специфічної профілактики.

Начальник епідвідділу Мороз В. О.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація