Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про актуальні проблеми інфекційної захворюваності

Протягом двох днів (24.04. - 25.04.2014 року) у м. Києві на базі головного військово-медичного клінічного центру відбулась науково-практична конференція із проблеми інфекційної захворюваності.

В роботі конференції взяв участь лікар-епідеміолог відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Державної санепідслужби у Рівненській області Рєзніков А. П.

Конференцію організували ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України”, Українська військово-медична академія, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.

На конференції виступили з доповідями провідні вчені: інфекціоністи, епідеміологи, педіатри, військові лікарі.

Зокрема, директор науково-дослідницького інституту епідеміології та інфекційних хвороб В.І. Задорожна у своїй доповіді висвітлила проблему поліомієліту.

У 1988 році ВООЗ планувала до 2000 року ліквідувати захворюваність на поліомієліт. У зв”язку із проблемами проведення імунізації, незадовільним охопленням щепленнями підлягаючих контингентів, у цілому ряді країн Африки та Азії, цей термін переносився декілька разів, тепер ця дата перенесена на 2018 рік.

У 2010 році у Таджикистані виникла епідемія поліомієліту, 457 випадків - з них 21 летальних, 170 дітей було паралізовано. Інфекція поширилась і в Росію, де було зареєстровано 12 випадків поліомієліту.

Задорожна В.І. зазначила, що на тепер у світі залишилось три країни ендемічні по поліомієліту (ті, в яких постійно реєструються захворювання) — Афганістан, Пакістан і Нігерія. В Індії, яка також була ендемічною, протягом останніх двох років поліомієліт не реєструється.

Із 1999 року у світі не виявляється поліомієліт викликаний вірусом другого типу. Взагалі із шести регіонів ВООЗ, в трьох — циркуляція вірусів поліомієліту припинилась.

У 2013 році в Ізраїлі було виявлено циркуляцію вірусу поліомієліту першого типу (PV 1). Вірус виділявся із стічних вод, але випадків захворювань не було. Тому що у цій країні населення вакциноване проти поліомієліту.

У Сірії за 2013 рік і поточний період 2014 року зареєстровано 37 випадків цієї небезпечної хвороби.

Випадки вакцино-асоційованого поліомієліту продовжують виявлятись в країнах Африки та Азії та іноді в Європі.

ВООЗ вирішила, що до 2016 року всі країни світу мають перейти на застосування інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) — це захід, який унеможливить виникнення вакцино-асоційованого поліомієліту.

У 2011 році Європейська регіональна комісія визнала Україну територією підвищеного ризику щодо загрози виникнення і поширення поліомієліту через не  задовільне охоплення імунізацією дитячого населення проти цієї інфекції (із-за відсутності достатньої кількості вакцини та відмови від профілактичних щеплень).

На конференції працювала медична виставка, на якій були представлені стенди багатьох вітчизняних і зарубіжних фірм.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація