Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про участь у конференції «Українська школа профілактики. Фактори ризику неінфекційних захворювань: від досліджень до практики»,

Відповідно до реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році, завердженого МОЗ України від 28.01.2016 року 17.03.2016 року відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Українська школа профілактики. Фактори ризику неінфекційних захворювань: від досліджень до практики», організована Громадською організацією «Українська асоціація профілактичної медицини» на базі ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України», в роботі якої прийняла участь ентомолог паразитологічної лабораторії відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Драб Руслана Романівна.

Серед учасників були представники медичних спільнот України, Білорусі, Росії, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, всього 120 чоловік.

Засідання розпочалось з привітання від Президента Асоціації профілактичної медицини, директора ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України» проф. Фадеєнко Г.Д. та директора Департаменту охорони здоровя Харківської обласної державної адміністрації Галацана О.В.

Основною метою науково-практичної конференції було обєднання зусиль учасників для покращання якості медичної допомоги населенню України, сприяння створенню оптимальних умов всебічного розвитку, максимальної реалізації творчого потенціалу і захисту законних інтересів спеціалістів у галузі профілактичної медицини та суміжних спеціалістів, занятих в охороні здоров’я.

Особливої уваги заслуговували наукові доповіді на теми:

- Фадеєнко Г.Д. «Фактори ризику захворювань підшлункової залози». В даній роботі, зокрема, були визначені, як основні, такі фактори виникнення даної нозології як паразитарні інвазії (наявність в шлунково-кишковому тракті лямблій), укуси отруйних членистоногих; визначена їх патофізіологія, клінічні прояви захворювань та основні методи профілактики.

- Гончарова О.А. Генетичні і середовищні фактори ризику аутоімунної тиреотроїдної патології. Доповіть містила дослідження з впливу на виникнення даного захворювання нестачі таких хімічних елементів, як йоду, селену, регіональні особливості розвитку хвороби у населення, наслідки аварії на ЧАЕС на показники захворювання, недопущення поширення аутоімунної тиреотроїдної патології серед дитячого населення.

- Скрипник І.М. Роль харчування в профілактиці онкологічних захворювань органів травлення. Швець О.В. Національні стратегії зі зменшення споживання солі та елімінації трансжирів. Ці праці викликали широку дискусію у частині впливу генетично модифікованих продуктів на виникнення відхилень у здоров’ї населення, сучасний стан діагностики даних патологічних станів, а також контроль вмісту трансжирів у продуктах харчування.

В резолюцїі конференції окремо зазначено про ініціювання впровадження загальнодержавних та регіональних програм та комплексних заходів з формування гігієнічного мислення населення з метою оптимізації лікувально-профілактичної допомоги та активної співпраці з державними, недержавними та міжнародними організаціями для їх реалізації.

При роботі даного форму зазначено, про необхідність спрямовування всіх зусиль на діяльність міжгалузевої робочої групи в рамках проекту превентивних заходів неінфекційних захворювань «Здоровя 2020». В рамках проекту передбачається застосування опитувальника «Індивідувальний індекс здоров’я» з метою оцінки поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань, вилучення модифікованих тригерних факторів та впровадження профілактичних рекомендацій.

Важливо також, що робота науково-практичної конференцїі здійснювалась в рамках восьмої програми Європейського союзу з розвитку наукових досліджень і технологій «Горизонт – 2020», що дає можливість реалізації програми профілактики неінфекційних захворювань сумісно з европейськими країнами у складі консорціуму і відкриває нові можливості та перспективи подальшого розвитку.

Ентомолог ДУ «Рівненський

ОЛЦ ДСЕСУ» Руслана ДрабПодії
25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом

17-05-2021
Вивчення циркуляції збудників ГРВІ на Рівненщині


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація