Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Обережно — кліщові бореліози!

Рання весна закінчилась раптово і відразу перейшла в літо. Тепер, коли денна температура сягнула рекордного значення - +250С, і після зими майже всім нам хочеться в ліс, на річку, на шашлики, на дачу — взагалі на природу. Це — нормально. Є тільки одна пересторога: кліщі. Вони теж нещодавно прокинулись і з нетерпінням чекають на теплокровних — в тому числі і на нас, на людей. Кліщі взагалі унікальні створіння, які налічують сотні мільйонів років, і одна з їх унікальних особивостей — здатність передавати збудників ряду інфекційних захворювань тварин і людей трансоваріально, тобто через яйця - з покоління в покоління. І тому так звані природновогнищеві інфекції “прив'язані” до певної території, можуть циркулювати не те що роками - століттями. Одна з таких інфекцій — хвороба Лайма. Діагностика її досить складна і фактично розпочалась менше, ніж десятиліття тому. Дослідження, які особливо активно впроваджувались в Сарненському районі дозволяють зробити висновок, що природні вогнища цієї небезпечної хвороби є на всій території Рівненщини і в минулому році офіційно зареєстровано 79 хворих, з них найбільше в м. Рівне та Сарненському районі. Реально ж хворих більше - не менше ста, проте клінічні прояви хвороби Лайма настільки різноманітні, що не тільки поставити діагноз, а навіть запідозрити цю інфекцію дуже непросто — підвищення температури, головний біль, болі в попереку, м'язах - такі симптоми характерні і для грипу, і для багатьох інших захворювань. Та головне - в частини хворих через певний час хвороба переходить в хронічну фазу, яка може призвести до інвалідізації. На щастя, бореліози виліковуються, головне - своєчасний діагноз, який грунтується не лише на епідеміологічних даних (покус кліща) та специфічній ознаці (червоне кільце навколо покусу, яке спостерігається не у всіх хворих), а й на лабораторних даних. Дослідження проводяться в кількох лабораторіях методом імуноферментного аналізу, проте найдешевше (близько 100 грн.) в лабораторії особливо небезпечних інфекцій державної установи “Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” - саме в цій лабораторії і розпочато вперше проведення досліджень на хворобу Лайма.

Отже, пам'ятаймо: нині — сезон максимальної активності кліщів і знаходитись в лісах і узліссях слід лише в одязі, захищаючи ним тіло, а потім проводити огляд і самоогляд. До речі, якщо кліщу вдалось глибоко залізти в шкіру, видалити його найкраще в травматологічних кабінетах поліклінік. Ну і звичайно, при появі симптомів недуги обов'язково потрібно звернутися до лікаря.

Завідувач відділенням особливо небезпечних інфекцій
Сергій Володимирович ШуляренкоПодії
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація