Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про участь у науково-практичній конференції «ПРОФІЛАКТИЧНА МЕДИЦИНА: ЗДОБУТКИ СЬОГОДЕННЯ ТА ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ»

Відповідно до реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та  науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році, завердженого МОЗ України від 28.01.2016 року 19-20 травня 2016 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Профілактична медицина: здобутки сьогодення та погляд у майбутнє», організована Дніпропетровською медичною академією за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА, в роботі якої взяла участь ентомолог паразитологічної лабораторії відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Рівненський ОЛЦ ДСЕСУ» Драб Руслана Романівна.
Серед учасників Форуму були представники профілактичної та лікувальної медицини України, Білорусі, Росії, всього 180 чоловік.
Основною метою науково-практичної конференції було об’єднання зусиль учасників для вирішення недоліків існуючої системи охорони здоров’я, надзвичайно актуальних питань збереження і покращання напряму профілактичної медицини в нашій державі, які повинні вирішуватись комплексно з широкою взаємодією керівництва України, громадськості, науковців та працівників охорони здоров’я.
В Україні сьогодні склалася напружена ситуація щодо охорони здоров’я. За роки незалежності населення країні зменшилось на 12%, середня тривалість життя становить 66,2 років для чоловіків та 76,2 для жінок (у Європі 73,1 та 80,3 відповідно). Інфекційні захворювання та рівні із серцево-судинними є ключовими проблемами охорони здоров’я, зокрема ВІЛ/СНІД і туберкульоз, які швидко зросли в якості причин інвалідності та передчасної смертності в Україні. Крім того, потрібно враховувати, що 5,2 млн населення країни проживає у районах, порушених воєнізованим конфліктом, що викликало гостру гуманітарну проблему населення, яке не має доступу до якісних медичних послуг, води та їжі.
Система охорони здоров’я в Україні недосконала. З початку нового тисячоліття країна спробувала подолати глибоку економічну кризу 1990-х років і модернізувати систему охорони здоров’я для задоволення потреб здоров’я населення. Однак, дії не мали чіткої стратегії і не були підкріплені послідовною політикою. В результаті, система охорони здоров’я зберегла основні риси, властиві моделі Семашка, але стратила головну позитивну рису моделі – загальний доступ до медичної допомоги. Пілотні реформи, розпочаті в 2010 році і спрямовані на переорієнтацію системи стосовно зосередженості на первинній ланці медичної допомоги, залишились на початкових етапах і в 2013-2014 роках були відкладені на невизначений термін. Нова і багато в чому несподівана гуманітарна криза останніх років, з якою стикається Україна, показала систему охорони здоров’я країни погано пристосованою, слабкою і несправедливою.
Заслухавши та обговоривши доповіді міжнародної науково-практичної конференції «Профілактична медицина: здобутки сьогодення та погляд у майбутнє», учасники конференції констатували, що виходячи з глобальних пріоритетів, встановлених ВООЗ в політиці Здоров’я-2020, до числа першочергових напрямів розвитку в Європейському регіоні в цілому та в Україні зокрема належать зміцнення охорони здоров’я, потенціалу громадської охорони здоров’я та зменшення тягаря основних інфекційних і неінфекційних захворювань.
За результати роботи конференції була складена резолюція, де учасники запропонували керівникам держави, науки та практичної медицини наступне:
- забезпечити на базі історичного наступництва створення законодавчого підґрунтя для розбудови сучасної системи охорони здоров’я країни;
- розробити та затвердити нову концепцію охорони громадського здоров’я, яка повинна відібрати кращі елементи з нашого історичного майбутнього, збагатити їх на основі кращого світового досвіду та створити умови для реалізації міжсекторального підходу до охорони здоров’я, зменшення тягаря як інфекційних, так і неінфекційних захворювань;
- оптимізувати систему моніторингу та епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями;
- обґрунтувати та розробити для використання перш за все у кризових ситуаціях комплекс заходів щодо попередження виникнення та поширення особливо-небезпечних, трансмісивних, інших високоінвазивних та соціально-обумовлених інфекційних захворювань;
- забезпечити професійну підготовку та перепідготовку працівників охорони здоров’я з формуванням більш гнучких, багатосторонніх навичок в сфері профілактики;
- розробити програми та забезпечити підготовку спеціалістів з громадської охорони здоров’я, а також, керівників та управлінського персоналу закладів охорони здоров’я, які володітимуть вміннями та навичками сучасного менеджменту в охороні здоров’я.


Ентомолог
Руслана ДрабПодії
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація