Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

31 травня 2016 року в Україні проводиться Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі налічується близько 1,1 млрд. курців. Це майже третина всього дорослого населення віком понад 15 років.

15 березня 2006 року Україна ратифікувала Рамкому Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (далі – РКБТ ВООЗ) РКБТ ВООЗ є першим міжнародним договором, укладеним під егідою ВООЗ, сторонами якого є вже понад 180 країн, де проживає понад 90% населення земної кулі. 144 країни або 80% країн,  посилили своє законодавство щодо боротьби проти тютюну. Зокрема:  це зростання  вартості пачки сигарет на 150% та  заборона куріння в закритих приміщеннях та громадських місцях у більшісті країн. Також, окремі країни  встановили чітку стратегічну мету – стати вільними від тютюну, зменшивши поширеність куріння до 5%.

З четвертого місця у 2006 році перемістилися у Відповідно останнього звіту ВООЗ щодо глобальної тютюнової епідемії, Україна за поширеністю куріння знаходиться у третьому десятку країн світу. У рік ратифікації РКБТ ВООЗ більше 37 % українців були щоденними курцями, останні ж дослідження свідчать про 24% курців серед дорослого населення. Соціологічні опитування показують, що близько 70 % курців висловлює бажання кинути курити. Проте, до подолання тютюнової загрози ще далеко.  Щороку у світі від тютюну. за оцінками ВООЗ, гине близько 6 млн. людей. До 2030 року ця цифра може збільшитися до 8 млн. Ще в  2010 році дослідники Оксфордського університету оцінили втрати України від вживання тютюну на рівні 63 тисяч смертей щороку.

Доведено, що курці з великим стажем живуть у середньому на 22 роки менше. Куріння стає причиною атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, гастриту, гастроентероколіту, міокардіодистрофії, раку легень, хронічного бронхіту, емфіземи легень, коронарної хвороби серця. А, тютюнова залежність, за міжнародною класифікацією, визначена, як психічний та поведінковий розлад.

Основна мета відзначення всесвітнього дня без тютюну – захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров’я пов’язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація