Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Міжнародна літня школа "Права людини у сфері охорони здров'я: навчання та викладання"

Представники ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» 18-22.07.2016 року прийняли участь в Міжнародній літній школі "Права людини у сфері охорони здров'я: навчання та викладання", яка проводилась Асоціацією шкіл громадського здоров'я в Європейському регіоні (ASPHER) на базі кафедри медичного права факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького спільно з Всеукраїнською громадською організацією "Фундація медичного права та біоетики України" та Львівським обласним благодійним фондом "Медицина і право". Такі школи ASPHER проводить у різних куточках світу, цьогоріч честь приймати Школу випала саме Україні. Метою заходу є обмін досвідом, удосконалення практичних навиків і поглиблення теоретичних знань у царині медичного права, зокрема прав людини у сфері охорони здоров’я, громадського здоров’я, налагодження співпраці та розширення кола партнерів. У заході прийняли участь представники з різних країн, з-поміж яких США, Іспанія, Вірменія, Македонія, Нідерланди, Грузія, Литва, Ізраїль, Румунія, Україна. Цікаві модератори, палкі дискусії, змістовна програма роблять перебування на Школі казкою для пасіонаріїв, сферою інтересу яких є медичне право та громадське здоров’я.

Питання міграції та впливу війни на систему охорони здоров’я, а також значення прав людини в системі Громадського Здоров’я були одними із актуальних тем Міжнародної літньої школи.

19 липня 2016 року було організовано флешмоб на підтримку глобальної компанії боротьби з вірусними гепатитами. Адже 28 липня відзначатиметься Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Це день, коли світове співтовариство акцентує увагу на загрозі, яка частує на кожного – вірусні гепатити, наголошуючи на необхідності вживати ефективних і своєчасних заходів для їх профілактики і лікування. Україна не виняток, і у всіх куточках нашої держави Альянс громадського здоров’я разом зі своїми партнерами проводитиме численні заходи в межах акції «Вимагаємо ефективного лікування».

У рамках Школи до уваги учасників були представлені цікаві доповіді, серед яких: «Європейське медичне право: основні концепти та практика» (у т.ч. практика ЄСПЛ) (проф. Андре ден Екстер, Нідерланди); «Лідерство у сфері прав людини й громадського здоров'я» (проф. Сью Бабіч, США); «Біоетика, медична етика: ключові зауваги та практичні аспекти» (проф. Давід Ларіос Ріско, Іспанія), «Медико-юридичні клініки: досвід становлення і розвитку в Україні» (Ірина Сенюта, Україна), а також «Медичний нейтралітет і права людини у сфері охорони здоров'я: досвід України» (Дмитро Клапатий, Україна).

Знаково, що учасники з різних країн, які зібрались у Львові, обмінялись на Школі досвідом, налагодили нову цікаву співпрацю щодо прав людини у сфері охорони здоров’я,  долучились до соціально значимої  акції, аби наголосити на необхідності об'єднаними зусиллями долати спільну проблему людства – вірусні гепатити.

Галузь HRPC (Human Rights in Patient Care) є невід’ємною складовою західної системи Громадського Здоров’я, міждисциплінарні аспекти якої стосуються повсякденної діяльності як юриста відповідної сфери, так і практикуючого лікаря.

Обширну інформацію на тему HRPC можна почерпнути на ресурсі health-rights.org, а також ознайомитися із рекомендації для практичної діяльності: http://yu-go.ru/pg/ukrainian3.pdf

 Події
20-07-2021
Лямбліоз-захворювання брудних рук

25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація