Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Профілактика отруєнь лікарськими рослинами у дітей

     У світовій флорі відомо більше 10 тис. видів  рослин, серед яких зустрічаються дуже небезпечні для здоров’я. До отруйних і сильнодіючих рослин належать авран аптечний, багно звичайне, беладонна, горицвіт весняний, дурман, конвалія, олеандр, полин гіркий, чемериця біла, чистотіл звичайний, паслін та ін. Отруйність рослин залежить від вмісту в них хімічних речовин, найчастіше в них знаходять алкалоїди, глікозиди, органічні кислоти.
     Токсичні речовини містяться в багатьох квітучих рослинах (мак, ірис, гіацинт, крокус) та лікарських травах (чистотіл, пижма, рута, беладона, полин). Не існує якої-небудь єдиної ознаки, яка допоможе  безпомилково відрізнити отруйні рослини від неотруйних.
     Найчастіше від отруєння дикорослими рослинами страждають діти.  Не замислюючись, діти можуть зривати ягоди, подібні до вишні (вовче лико), пробувати їх на смак.
     Від  гарних квіток, листя можна отримати опіки шкіри рук і обличчя від дотику у жарку погоду з борщівником, болиголовом, молочаєм. Алергічні отруєння, запаморочення голови можна отримати просто вдихаючи сильнодіючі виділення багна, черемхи, лілій, хвойних дерев.   
     Також отруєння  лікарськими рослинами у дітей можливі у випадку, коли діти зіткнуться з ними у вигляді лікарських препаратів в будинку. Спосіб уникнути цього досить простий - зберігати ліки в недоступному для малюка місці, в закритій коробці.
     Щоб  захистити дитину від отруйних рослин, необхідно всі небезпечні рослини  прибрати з присадибних ділянок. Потрібно також розповідати дитині про отруйні рослини і давати йому дивитися картинки з їх зображенням. А пізніше, гуляючи з малюком на природі, можна разом шукати ці рослини і нагадувати йому, чим вони небезпечні.
     Державними заходами також передбачено попередження отруєнь дикоростучими рослинами в дитячих та підліткових закладах. Так, для озеленення території навчальних закладів забороняється використовувати дерева, кущі, рослини з колючками (біла акація, глід, шипшина, рицина тощо), отруйними плодами та рослини згідно з Переліком рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, наведеним у додатку 1 до санітарного Регламенту для дошкільних навчальних закладів №234 від 24.03.16р.


    Лікар відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень  
    Максютинська Раїса МиколаївнаПодії
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація