Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про якість води озера Басів Кут протягом літнього сезону

Те, про що так давно говорили лікарі-гігієністи та епідеміологи стосовно скидів господарсько-побутових стічних вод в озеро Басів Кут мешканцями прилеглих до озера будинків, знайшло своє підтвердження у несподіваній знахідці. Так, за даними веб-сайту “Радіо Трек”, працівники РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал”, виконуючи роботи по вулиці Фучика по перекладці водопроводу 500-го діаметру, знайшли труби, які виводили нечистоти від місцевих мешканців у Басівкутське озеро, та спільно з  управлінням ЖКГ  затампонували місця скидів. Це добра новина.
Тепер погана. Виходячи з рівня забруднення озера, можна стверджувати, що таких скидів декілька і стоки виходять з десятків будинків. Поки винні не будуть притягнуті до відповідальності, тампонаж місця скиду не вирішить проблему. У зв'язку з цим ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України” передано матеріали про порушення кримінальної справи за забруднення води озера Басів Кут в прокуратуру Рівненської області та Головне управління Національної поліції в Рівненській області. Сподіваємось, що коли винні будуть покарані, це стане прикладом для інших, які забруднюють рекреаційну зону, яку не можуть використовувати мешканці міста, в тому числі і ті, які живуть поруч.
    
Довідково:
    На пляжі обласного значення - о. Басів Кут, протягом купального сезону 2016 року, спеціалістами обласного лабораторного центру проводився щотижневий відбір проб води поверхневої водойми, ґрунту та питної води з питних фонтанчиків.
    У межах здійснення моніторингу за зоною рекреації з початку теплого періоду лабораторіями Центру відібрано та досліджено 162 проби води поверхневої водойми:
    за санітарно-хімічними показниками - 48 зразків води поверхневої водойми, з них 16 (33%) не відповідали гігієнічним нормативам (за показниками жорсткості, каламутності, вмістом заліза та БСК);
    за мікробіологічними показниками відібрано 48 зразків, відхилення від нормативного значення виявлено у 23 досліджених пробах (48%);
    за паразитологічними показниками відібрано 66 проб, з яких у двох пробах виявлено цисти лямблій, а в 1 пробі - яйця аскариди.
Також проведено відбір по 18 проб питної води з питних фонтанчиків за санітарно-хімічними показниками та бактеріологічними показниками та 29 проб ґрунту зони пляжу.
Таким чином, за результатами лабораторних досліджень, проведених спеціалістами установи, якість води в о. Басів Кут, протягом значного періоду купального сезону 2016 року, не відповідала санітарно-гігієнічним вимогам. Так, реєструвались перевищення за такими мікробіологічними показниками як індекс лактопозитивних кишкових паличок, мікроорганізмів роду ентерококів та сальмонел та у 22 пробах виявлено холероподібний вібріон non О1. Отримані результати вказують на систематичне забруднення водойми господарсько-побутовими стічними водами, що в свою чергу є небезпекою для відпочинку та купання у водоймі, адже може спричинити розлади шлунково-кишкового тракту та гострі кишкові інфекції.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація