Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Про якість води озера Басів Кут протягом літнього сезону

Те, про що так давно говорили лікарі-гігієністи та епідеміологи стосовно скидів господарсько-побутових стічних вод в озеро Басів Кут мешканцями прилеглих до озера будинків, знайшло своє підтвердження у несподіваній знахідці. Так, за даними веб-сайту “Радіо Трек”, працівники РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал”, виконуючи роботи по вулиці Фучика по перекладці водопроводу 500-го діаметру, знайшли труби, які виводили нечистоти від місцевих мешканців у Басівкутське озеро, та спільно з  управлінням ЖКГ  затампонували місця скидів. Це добра новина.
Тепер погана. Виходячи з рівня забруднення озера, можна стверджувати, що таких скидів декілька і стоки виходять з десятків будинків. Поки винні не будуть притягнуті до відповідальності, тампонаж місця скиду не вирішить проблему. У зв'язку з цим ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України” передано матеріали про порушення кримінальної справи за забруднення води озера Басів Кут в прокуратуру Рівненської області та Головне управління Національної поліції в Рівненській області. Сподіваємось, що коли винні будуть покарані, це стане прикладом для інших, які забруднюють рекреаційну зону, яку не можуть використовувати мешканці міста, в тому числі і ті, які живуть поруч.
    
Довідково:
    На пляжі обласного значення - о. Басів Кут, протягом купального сезону 2016 року, спеціалістами обласного лабораторного центру проводився щотижневий відбір проб води поверхневої водойми, ґрунту та питної води з питних фонтанчиків.
    У межах здійснення моніторингу за зоною рекреації з початку теплого періоду лабораторіями Центру відібрано та досліджено 162 проби води поверхневої водойми:
    за санітарно-хімічними показниками - 48 зразків води поверхневої водойми, з них 16 (33%) не відповідали гігієнічним нормативам (за показниками жорсткості, каламутності, вмістом заліза та БСК);
    за мікробіологічними показниками відібрано 48 зразків, відхилення від нормативного значення виявлено у 23 досліджених пробах (48%);
    за паразитологічними показниками відібрано 66 проб, з яких у двох пробах виявлено цисти лямблій, а в 1 пробі - яйця аскариди.
Також проведено відбір по 18 проб питної води з питних фонтанчиків за санітарно-хімічними показниками та бактеріологічними показниками та 29 проб ґрунту зони пляжу.
Таким чином, за результатами лабораторних досліджень, проведених спеціалістами установи, якість води в о. Басів Кут, протягом значного періоду купального сезону 2016 року, не відповідала санітарно-гігієнічним вимогам. Так, реєструвались перевищення за такими мікробіологічними показниками як індекс лактопозитивних кишкових паличок, мікроорганізмів роду ентерококів та сальмонел та у 22 пробах виявлено холероподібний вібріон non О1. Отримані результати вказують на систематичне забруднення водойми господарсько-побутовими стічними водами, що в свою чергу є небезпекою для відпочинку та купання у водоймі, адже може спричинити розлади шлунково-кишкового тракту та гострі кишкові інфекції.Події
06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19

02-06-2020
Майбутнім фахівцям та експертам у сфері охорони громадського здоров’я!

01-06-2020
Радіаційний фон в травні 2020 року на території Рівненської області


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація