Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Сьогодні Всесвітній день боротьби зі сказом

    28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Це одна з найдавніших хвороб відомих людству і одна з найбільш поширених. Сказ зустрічається на всіх континентах, за винятком Австралії. Незважаючи на колосальні успіхи медицини останніх десятиліть, сказ і досі є хворобою невиліковною, до того ж смерть від сказу відноситься до найбільш страшних. Проте спасіння є - це своєчасно проведені щеплення, однак, щоб їх вчасно отримати, потрібно при будь-яких покусах тваринами негайно звернутися за медичною допомогою. На щастя, щеплення призначають далеко не всім - лише в разі реальної небезпеки захворювання на сказ, яка встановлюється безпосередньо лікарем-травматологом.
    Сказ і досі є нагальною проблемою в цілому ряді регіонів, особливо в країнах “третього світу,” проблемою і ветеринарною, і медичною, щороку забираючи життя тисяч людей. На Рівненщині на протязі 50 років вдавалось вберегти  населення від захворювань, однак в минулому році і в червні 2016 все ж сказ забрав життя  двох людей у Володимирецькому та Гощанському районах. Та й епізоотична ситуація в цей період і по сьогодні залишається вкрай напруженою. Так протягом 2015 року зареєстровано 54 випадки захворювань серед тварин, в нинішньму вже 33. Найчастіше сказ зустрічається серед котів, лисиць та собак, хоч хворіти можуть (і заражати) будь-які теплокровні. Тому будь-який покус може бути небезпечним і звертатись до медиків необхідно в усіх випадках.
    В 2015-2016 роках нерідко спостерігались перебої з наявністю препаратів для профілактики сказу, проте ось вже більше місяця вони є в наявності в достатній кількості і важливо лише одне - своєчасно звернутись за допомогою.
   

Завідувач відділення
особливо небезпечних інфекцій
Шуляренко С.В.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація