Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Сьогодні Всесвітній день боротьби зі сказом

    28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом. Це одна з найдавніших хвороб відомих людству і одна з найбільш поширених. Сказ зустрічається на всіх континентах, за винятком Австралії. Незважаючи на колосальні успіхи медицини останніх десятиліть, сказ і досі є хворобою невиліковною, до того ж смерть від сказу відноситься до найбільш страшних. Проте спасіння є - це своєчасно проведені щеплення, однак, щоб їх вчасно отримати, потрібно при будь-яких покусах тваринами негайно звернутися за медичною допомогою. На щастя, щеплення призначають далеко не всім - лише в разі реальної небезпеки захворювання на сказ, яка встановлюється безпосередньо лікарем-травматологом.
    Сказ і досі є нагальною проблемою в цілому ряді регіонів, особливо в країнах “третього світу,” проблемою і ветеринарною, і медичною, щороку забираючи життя тисяч людей. На Рівненщині на протязі 50 років вдавалось вберегти  населення від захворювань, однак в минулому році і в червні 2016 все ж сказ забрав життя  двох людей у Володимирецькому та Гощанському районах. Та й епізоотична ситуація в цей період і по сьогодні залишається вкрай напруженою. Так протягом 2015 року зареєстровано 54 випадки захворювань серед тварин, в нинішньму вже 33. Найчастіше сказ зустрічається серед котів, лисиць та собак, хоч хворіти можуть (і заражати) будь-які теплокровні. Тому будь-який покус може бути небезпечним і звертатись до медиків необхідно в усіх випадках.
    В 2015-2016 роках нерідко спостерігались перебої з наявністю препаратів для профілактики сказу, проте ось вже більше місяця вони є в наявності в достатній кількості і важливо лише одне - своєчасно звернутись за допомогою.
   

Завідувач відділення
особливо небезпечних інфекцій
Шуляренко С.В.Події
06-09-2019
Стан захворюваності на кір

06-09-2019
ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я ЮНОГО «КОМП’ЮТЕРНИКА»

05-09-2019
Норовіруси

03-09-2019
Фактори ризику. Який стиль життя оберуть наші діти


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація