Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Сьогодні Всесвітній день зору

    Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
    Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти "Бачення 2020: право на зір», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.
    Сліпота — це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А).                                                
    За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйона чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей.
    Проблемі відновлення та збереження зору у дітей присвячено безліч досліджень, що проводяться лікарями-офтальмологами. Більшість з них сходяться на думці, що збереження зору - це комплексний процес, що включає в себе дотримання режиму, виконання спеціальних вправ, правильне харчування і т.д. Він вимагає системності і регулярності, тому батькам необхідно контролювати і направляти дану роботу.
–    Перше, що необхідно дитині з поганим зором - це режим дня. Слід скласти його так, щоб залишався час і на прогулянки на свіжому повітрі, і на рухливі ігри. Не дозволяйте вашому чаду проводити за переглядом телевізора півдня. Якщо йому необхідно скористатися комп'ютером, стежте за освітленістю робочого місця, а також за тривалістю перебування за екраном монітора.
–    Навчіть дитину правильно сидіти й стежити за положенням джерела світла. Необхідно, щоб поверхня зошита чи підручника була чітко видна. Ні в якому разі не дозволяйте дитині читати в лежачому положенні, тому що навантаження на очі збільшується в кілька разів.
–    Важливо приділити увагу і харчуванню дитини. Як правило, погіршення зору особливо часто виникає в період різкого зростання, що відбувається у віці 10-12 років. Тому обов'язково включіть кальцій в раціон дитини, він не тільки зміцнює кістки, але й не дає деформуватися очному яблуку і сітківці. Крім того, корисно вживати продукти, що містять вітамін С (журавлина, чорна смородина, шипшина), а також вітамін А (морква, чорниця) і Е (горіхи, соняшникове масло).
–    Відмінно допомагає відновити зір у дітей комплекс спеціальних вправ для очей. Їх можна проводити навіть з малюками. Повторювати вправи потрібно по 3-4 рази на добу.

Комплекс вправ гімнастики для очей
1. Швидко покліпати очима, закрити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5-ти.
Вправу повторити 4-5 разів.
2. Міцно зажмурити очі, рахуючи до 3-х, відкрити очі та подивитися вдалечінь, рахуючи до 5-ти. Вправу повторити 4-5 разів.
3.Витягнути праву руку вперед і стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз.
Вправу повторити 4-5 разів.
4.Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок до 4-х, потім перенести погляд вдалечінь на рахунок до 6-ти.
Вправу повторити 4-5 разів.
5.Проводити по 3-4 кругових рухи очима в праву сторону, стільки ж у ліву. Розслабити очні м'язи, подивитися вдалечінь – рахуючи до 6-ти.
Вправу повторити 1-2 рази.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація