Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про епізоотологічний та епідеміологічний прогнози на зиму - весну 2017 року із зоонозних інфекцій

Протягом п`яти десятиліть Державна установа «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» (а до того - його попередник - обласна санітарно - епідеміологічна служба) проводить дослідження території Рівненщини щодо наявності та інтенсивності поширення інфекцій, спільних для тварин та людей - насамперед, туляремії, сибірки, сказу; дещо згодом - лептоспірозу, ку - гарячки та інших гарячок, псевдотуберкульозу, а в останнє десятиліття і хвороби Лайма, яка передається в природних вогнищах кліщами. З цією метою проводяться в різні місця виїзди, під час яких спеціалістами центру відловлюються мишовидні гризуни, проводиться відбір проб зовнішнього середовища для подальшого дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій на вказані та деякі інші захворювання, спільні для людей і тварин.
Слід зазначити, що багаторічні дослідження дозволили не тільки паспортизувати територію щодо природовогнищевих досліджень, а й надавати досить точні прогнози стосовно розвитку епізоотичної та епідеміологічної ситуації на території Рівненщини як мінімум на найближчих 6 місяців.
Так, стосовно такої особливо небезпечної інфекції, як туляремія, згідно з проведеними дослідженнями (а це 232 відловлених в природі мишовидних гризуни, близько 2-х тисяч кліщів та 300 проб води) до 01.07.2017р. прогнозується благополучна епідситуація з невисокою вірогідністю поодиноких захворювань людей.
Інший прогноз щодо лептоспірозу (а це захворювання в останні роки відзначається не тільки тяжкими випадками, але й смертю людей): після двох років відносного затишшя (2015 - і особливо 2016рр.) ми передбачаємо суттєве підвищення захворюваності людей. Враховуючи, що інфекція передається різними шляхами, але насамперед, від гризунів, основний захід профілактики - дератизація, тобто боротьба із гризунами. Кваліфіковані поради і практичні заходи щодо боротьби із гризунами можуть надати працівники підрозділів Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ України в районах і містах області.
Певною мірою неблагополучний прогноз стосується і сказу: за два останні роки реєструється найбільша за останні десятиліття захворюваність на сказ тварин, а в 2014 та в 2016 рр. захворіли і померли двоє людей - вперше за останніх 50 років. На сказ хворіють усі теплокровні тварини; в минулому році найбільше хворих тварин було серед котів, собак, лисиць. Вперше в історії Рівненщини виявлено 2 випадки захворювань на сказ кажанів. Висновок один: при будь-яких покусах тварин необхідно звертатись за медичною допомогою, адже це може врятувати життя!
Не можна обійти мовчанням і хворобу Лайма (кліщовий бореліоз), яка виявлена в світі близько 40 років назад, а на Рівненщині - лише десятиліття. Нині, коли кількість вперше виявлених хворих сягає вже майже 100 на рік зрозуміло, що ця небезпечна, багатосимптомна інфекція, яка передається через покуси кліщів, поширена практично на всій території області. На щастя, своєчасне виявлення цієї підступної хвороби (лабораторна діагностика проводиться в Рівненському обласному лабораторному центрі) дозволяє уникнути тих тяжких наслідків, які нерідко призводять не тільки до хронічного перебігу хвороби, а й до інвалідності.


Завідуючий відділенням ОНІ
Шуляренко C.В.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація