Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Тютюнова статистика України

В Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курить 45 % юнаків і 35 % дівчат.
    Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни. Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців. Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців. Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років. Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат. Україна займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно. За рік викурується близько 100 млрд. цигарок. Розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно. За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.
    Особлива небезпека куріння полягає в тому, що курці завдають шкоди не лише собі,  а й оточуючим. В цигарковому димі міститься дуже багато отруйних речовин, які шкодять організму так званих «вимушених» курців. Жінки, чоловіки яких палять, мають у 4 рази вищий шанс померти від раку легень, новонароджені діти батьків, що курять, у 2 рази частіше хворіють на запалення легенів або бронхіт упродовж першого року життя. А одна година, проведена у прокуреному приміщенні, рівнозначна 4 випаленим цигаркам.
    Куріння позначається на багатьох функціях органів людського організму. В першу чергу на серцево-судинній системі, спричиняючи розвиток гіпертонії та інших серйозних хвороб. Інфаркт міокарда вдвічі частіше вражає саме курців. А поміж хронічно хворих на ішемію з приступами стенокардії цей показник у 6 разів вищий.  Люди, які курять, швидше старіють, шкіра у них стає блідою, зморшкуватою. У жінок загострюються риси обличчя, грубішає голос. Тютюновий дим викликає захворювання органів кишково-шлункового тракту. Приміром, виразка шлунку виникає у курців у десять разів частіше.
    Захворювання, яким сприяє куріння:
-бронхіт, емфізит,
-хвороби серця, інфаркти,
-рак легень та інші ракові захворювання,
-хвороба шлунка та дванядцятиперсної кишки.
    Разом з тим, відмова від куріння може знизити ризик захворювань. Так, протягом 5 років у людей, що кинули палити, ризик померти від раку легень поступово знижується і доходить до рівня, порівнянного з рівнем некурящих. Ризик серцево-судинних захворювань знижується на 50% протягом першого або другого року після відмови від куріння.
    Кинути палити  важко, як і наркоману відмовитися від наркотиків.
    Але не варто випробовувати долю і наївно вважати, що ви унікальні і на вас куріння не відіб'ється. Воно відбивається на кожному, просто по-різному. І чим раніше людина це розуміє, тим більш здорове і щасливе проживає життя.Події
06-09-2019
Стан захворюваності на кір

06-09-2019
ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я ЮНОГО «КОМП’ЮТЕРНИКА»

05-09-2019
Норовіруси

03-09-2019
Фактори ризику. Який стиль життя оберуть наші діти


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація