Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про участь у національній конференції “Елімінація кору та краснухи в Україні: виклики та шляхи вирішення”

     21-22 лютого 2016 рoку спеціалісти  ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України” взяли участь в роботі  національної конференції “Елімінація кору та краснухи в Україні: виклики та шляхи вирішення”, яка проводилась відповідно до рекомендацій, отриманих за результатами робочої конференції щодо інтегрованого нагляду за поліомієлітом, кором і краснухою, що відбулася за підтримки ЄРБ ВООЗ 18-19 жoвтня 2016 року в м. Києві та за підтримки ВООЗ спільно з Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця. Конференція проходила в м. Києві, в готелі “Русь”. На конференції  були присутні представники Європейського регіону ВООЗ, спеціалісти МОЗ України, НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, спеціалісти ДЗ “Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України”, завідуючі та викладачі кафeдр епідеміології національних медичних університетів м.Києва, Дніпропетровська, Харкова та ін.
    Лікарі-епідеміологи, вірусологи, інфекціоністи з усіх областей України, які займаються питаннями профілактики, діагностики, лікування кору та краснухи, з великою увагою  прослухали виступи представників Європейського регіону ВООЗ, МОЗ України, спеціалістів ДЗ “Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України” та виступи колег з Івано-Франківської, Полтавської та Кіровоградської областей.  
     Конференція проводилась в умовах реформування системи охорони здоров'я, де спеціалісти медико-профілактичної справи, які займаються питаннями профілактики кору та краснухи, тaкож знаходяться в процесі реформування своїх установ. Увагу лікарів-вірусологів привернула доповідь Клода П.Мюллера, Джуддіт та Джедіт Гюбшен відділу інфекції та імунітету Інституту охорони здоров'я та Національної лабораторії охорони громадського здоров'я з Люксенбургу “Молекулярна епідеміологія кору”, де були окреслені сучасні підходи до організації епіднагляду за кором та краснухою з залученням молекулярно-генетичних досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції та секвенування геному вірусу кору та краснухи, які на сучасному етапі необхідно виконувати, щоб домогтися виконання рішення Європейського бюро ВООЗ  по елімінації кору та краснухи, зокрема і в нашій країні.
     Вірусологічні лабораторії усіх обласних лабораторних центрів на сьогодні забезпечені сучасним обладнанням для ПЛР діагностики та ІФА діагностики кору та краснухи і, при забезпечення необхідними тест-системами, можуть проводити сучасні молекулярно-генетичні дослідження методом ПЛР хворих з підозрою на кір та краснуху, а також новонароджених дітей з підозрою на вроджену краснуху, а також можуть серологічно визначати наявність імунітету у осіб груп ризику (мeдичних працівників, працівників освіти, контактних у вогнищах інфекцій та ін. ) для вирішення питань їх імунізації.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація