Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

ДАВАЙ ПОГОВОРИМО!

Всесвітній день здоров'я в 2017 році відзначається 7 квітня. В урочистостях беруть участь співробітники медичних установ, активісти громадських і благодійних рухів, спортсмени, борці з шкідливими звичками. Мета свята – звернути увагу людей на турботу про здоров'я і необхідність профілактики захворювань.
Історія свята Всесвітнього дня здоров'я бере від заснування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Перші урочистості пройшли 22 липня 1948 року.  Проте в 1950 році дату перенесли на 7 квітня, адже цього дня в 1948 році набув чинності Статут ВООЗ. Документ визначив структуру міжнародної організації, цілі існування, функції, порядок прийняття членів та інші положення.
За традицією свята щороку Всесвітній день здоров'я проходить під новою темою. В цей день Генеральний секретар ООН звертається із посланням. У своїй промові він згадує про найважливіші проблеми у сфері охорони здоров'я, закликає уряди країн об'єднати зусилля з метою скорочення ризиків для життя і здоров'я людей, відмічає важливу роль погоджених дій з порятунку від них. Крім того, і 2000 році Генеральною асамблеєю ООН в Нью-Йорку була затверджена Декларація тисячоліття, згідно із якою керівники держав зобов’язувалися зробити все можливе для скорочення дитячої смертності, покращення охорони материнства, посилення боротьби з ВІЧ/СНІДом та іншими захворюваннями, а також зробити доступними лікарські препарати для всіх хто має потребу.
Під час відзначення Всесвітнього дня охорони психічного здоров'я, який відбувся 10 жовтня, ВООЗ оголосила про проведення річної кампанії "Депресія: давай поговоримо" і призначила депресію темою Всесвітнього дня здоров'я у 2017 році. У організації підкреслюють, що глибше розуміння того, чим є депресія і як її можна запобігти або вилікувати, допоможе розвіяти стереотипи, пов'язані з цим захворюванням, і закликають людей зі всього світу приєднатися до кампанії.
Депресія - поширений психічний розлад, від якого страждають люди усіх вікових і соціальних груп в усіх країнах світу. Вона заподіює психічні страждання, негативно відбувається на здатності людини виконувати навіть найпростіші повсякденні завдання і іноді може мати катастрофічні наслідки для взаємовідносин людини з близькими і друзями. У крайніх випадках депресія може стати причиною самогубства.
Згідно з даними ВООЗ, поширеність депресії посідає третє місце після гіпертонічної хвороби і грипу. У світі на депресію страждає 4,7-25,8% жінок і 2,5-12,3% чоловіків, а економічні затрати, пов'язані з депресією, настільки великі, що експерти ВООЗ вважають її однією з найбільш “дорогих” хвороб.
Симптоми:
- значне зниження інтересів і задоволень від діяльності, що пов'язана з позитивними емоціями;
- слабкість і підвищена втомлюваність;
- погіршення працездатності і зосередженості уваги;
- знижена самооцінка і почуття невпевності в собі;
- комплекс провини і самозвинувачення (навіть при легких депресіях);
- похмуре і песимістичне бачення майбутнього;
- ідеї або дії, що торкаються самоушкодження або самовбивства;
- порушення сну у вигляді ранніх пробуджень;
- порушення апетиту і зменшення ваги;
- зниження або повна відсутність статевого потягу;
- вегетативні розлади: закрепи, аменорея, сухість шкіри і слизових, тяжкість у грудях.
Навести на думку про наявність депресії можуть характерний погляд і поза хворого, невиразність рухів, невпевненість, неадекватна сором'язливість і монотонна мова.
Поширеність депресії збільшується з віком.
Що робити, якщо вам здається, що у вас депресія?
– Поділіться своїми переживаннями з близькою людиною. Зазвичай люди почуваються краще після розмови з тими, хто за них непокоїться;
– Зверніться за допомогою до спеціаліста, розпочати можна з візиту до сімейного лікаря;
– Продовжуйте займатися тим, що приносило вам задоволення до хвороби;
– Уникайте самоізоляції. Будьте на зв'язку з родиною та друзями;
– Регулярно робіть фізичні вправи, навіть якщо це невелика прогулянка;
– Прийміть той факт, що у вас, можливо, депресія, та коригуйте свої очікування відповідно. У такому стані у вас може не вистачати сил, щоб підтримувати свою діяльність у звичному обсязі;
– При виникненні суїцидальних думок терміново звертайтеся по допомогу.
Обговорення проблеми депресії з членом сім'ї, другом або професійним медпрацівником, або у більших групах людей, наприклад, в школі, на робочому місці і на соціальних заходах; у суспільстві, в новинних ЗМІ, блогах або соціальних мережах, - усе це допомагає зруйнувати негативні стереотипи і підштовхнути все більше число людей до того, щоб звернутися по допомогу", - відмічають у ВООЗ. У організації вважають, що кампанія допоможе суспільству отримати глибше уявлення про депресію, її причини і можливі наслідки, включаючи самогубство, а людям з нелікованою депресією надасть рішучості звернутися по допомогу.
Для лікування депресивних станів лікарі використовують ноотропи, транквілізатори, антипсихотики, вітамінотерапію, загальноукріплюючі препарати, фізіотерапію.Події
25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом

17-05-2021
Вивчення циркуляції збудників ГРВІ на Рівненщині


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація