Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

31 рік потому

    26 квітня 2017 р. виповнився 31 рік із часу страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
    На жаль, ядерна енергетика увійшла у свідомість людства не через творення, а через руйнування та смерть, яскравим прикладом чого стало бомбардування японських місць Хіросіми та Нагасакі (1945 р.).
    30 років, що минули після аварії на Чорнобильській АЕС мали, мають і, на жаль, ще довго матимуть значний вплив на стан здоров’я населення не тільки України але й світу.
    У результаті вибуху четвертого реактора в атмосферу було викинуто кілька мільйонів кубічних метрів радіоактивних газів. Вітри рознесли радіоактивні речовини по всій Європі. Влада спочатку намагалась приховувати ситуацію всіма можливими способами, один із яких – стеження за телефонними розмовами, які ведуться з Києва та Київської області. Лише через кілька днів
шведські вчені з АЕС «Форсмак» зареєстрували підйом рівня радіації. Керівництву СРСР довелося визнати факт страшної аварії, яка, за словами багатьох аналітиків, надалі поховала розвиток радянської атомної енергетики і послужила символом розвалу СРСР.
    Через певний час по всій Європі і навіть в Ірландії випали забруднені радіоактивні дощі.
    Із зони радіусом 30 км від реактора, що вибухнув, була проведена повна евакуація жителів. Проживання в ній заборонено.
    Мине багато років, перш ніж буде пізнаний і осмислений весь жах Чорнобильської катастрофи, її страшні наслідки для людства.
    Площі Європейських територій (тис.км2) зазнавших радіоактив-
ного забруднення 137Cs вище 40 кБк/м2 станом на 10.05.1986 р. становили: Україна – 38,2; Білорусь – 46,1; Росія – 59,8. Радіоактивного забруднення також зазнали деякі країни Європи:
Швеція – 23,4; Фінляндія – 19,0; Австрія – 11,1..
    Ця аварія перетворила унікальні за чистотою території Рівненського
Полісся – у «радіозабруднений заповідник», на довгі роки заборонений для повсякденного використання, у якому 6 районів Рівненської області були визнані радіоактивно «забрудненими» тільки через 4 роки після аварії!
Але ж ідеться про сотні тисяч дорослого та особливо дитячого населення, яке продовжує проживати на радіаційно «забруднених» територіях і яке отримало дози зовнішнього та внутрішнього опромінення, спочатку радіоактивного йоду, а потім довгоживучих радіонуклідів цезію. «Забуто» більше 400 тис. населення,
зокрема понад 100 тис. яких, на момент аварії були дітьми, вагітними і немовлятами, які народилися в «гострий період». На жаль, лікарям лікувальної мережі, залишається тільки констатувати «цифри» зростання тієї чи іншої патології, найчастіше онко- і гемапатології, вроджених вад і т. ін. Поряд із найбільше постраждалими територіями Київської, Житомирської, Чернігів-
ської і Черкаської областей, радіоактивні опади випали також у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Волинській і Кіровоградській областях.
    На жаль, для забезпечення подолання наслідків Чорнобильської катастрофи робиться дуже мало.

Завідувач
санітарно-карантинного відділу
Комов О.Д.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація