Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Якість криничної води на Рівненщині щороку погіршується

 

Якість криничної води на Рівненщині щороку погіршується

З метою вивчення стану забруднення грунтових вод Рівненщини нітратами та для запобігання отруєння споживачів криничною водою фахівцями Рівненського лабораторного центру здійснюються моніторингові дослідження якості води децентралізованих джерел водопостачання, яка  використовується для споживання дітьми до 3-ох років. Відомо, що при надходженні в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння. Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна особливо для дитячого організму та може спричинити виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії.

За останні 10 років кількість нестандартних проб за санітарно-хімічними показниками (в тому числі за вмістом нітратів) зросла від 14,5% в 2004 році до 37,8% в 2016 році, внаслідок антропогенногот навантаження. Протягом чотирьох місяців 2017 року працівниками Центру досліджено 695 проб води питної децентралізованих джерел водопостачання (індивідуальних та громадських колодязів). За вмістом нітратів не відповідали вимогам санітарних норм та правил 33,4%, за бактеріологічними показниками 37%.

Органи місцевого самоврядування та водокористувачі поінформовані про небезпеку використання забрудненої води.

Фахівці лабораторного центру нагадують, що основними заходами з профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3 років є використання для приготування їжі та питних цілей води гарантованої якості.

Майте на увазі, що деякі хімічні речовини (зокрема, нітрати) навіть при високих концентраціях ніяким чином не змінюють органолептичні властивості води (смак, запах, мутність, прозорість). Єдиним дієвим способом дізнатись про якість та безпечність води є проведення лабораторних досліджень.

ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» радить дотримуватись норм санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні колодязів, що визначено в Державних санітарних правилах і нормах 2.2.4.-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною ".

Перевірити якість води питної можна звернувшись в ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» та її відокремлені структурні підрозділи у районах. Лабораторії установи акредитовані та атестовані на право проведення досліджень.

Будьте здорові, пийте воду належної якості!

 

 

 Події
06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19

02-06-2020
Майбутнім фахівцям та експертам у сфері охорони громадського здоров’я!

01-06-2020
Радіаційний фон в травні 2020 року на території Рівненської області


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація