Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Токсокароз − одна із важких паразитарних хвороб людини.

В 2016 році в Дубровицькому районі зареєстрована найвища захворюваність по області на токсокароз. Показник на 100 тисяч населення становить 34,9 (середньообласний показник − 11,2 на 100 тис. нас.).

В останні роки, у зв'язку з прогресивним зростанням чисельності собак, особливо бродячих, масивним забрудненням середовища їх фекаліями, це захворювання стало серйозною медико-соціальною проблемою для багатьох країн світу, включаючи Україну.

Перебіг недуги хронічний, без гострих клінічних проявів: кашель, задишка, астматичне дихання, схуднення. Для діагностики токсокарозу застосовують серологічні методи.

У людини гельмінт паразитує тільки в стадії личинки. Зараження токсокарозом виникає при попаданні інвазійних яєць токсокар в шлунково-кишковий тракт. Сприяють цьому немиті руки, іграшки, овочі, зелень, харчові продукти, забруднені грунтом, в якому містяться яйця токсокар.

Яйця токсокар потрапляють в шлунок, в тонкому кишківнику з них виходять личинки. Згодом вони проникають в кров’яне русло і розносяться по органах і тканинах. Личинки, в процесі міграції, потрапивши у вузькі по діаметру капіляри, застряють в паренхимі органів (печінка, легені, підшлункова залоза, скелетні м'язи, мозок, очі та інші органи і тканини), де і осідають . Вони не ростуть, не змінюються, але довгий час протягом місяців і років зберігають життєздатність. Не виключається при цьому можливість продовження їх міграції, особливо при зниженні захисних сил людського організму. При цьому вони травмують тканини, викликаючи некрози, можуть бути провідниками патогенної мікрофлори. Інтенсивність зараження та розприділення личинок в органах визначають важкість перебігу інвазії.

Для токсокарозу характерний довгий, рецидивуючий перебіг − від декількох місяців до декількох років з кліничними проявами різної важкості. Рідко реєструються смертельні випадки, зумовлені враженням центральної нервової системи, міокарда, легень.

Профілактика токсокарозу спрямована на проведення комплексу заходів: дотримання особистої гігієни; недопущення на територію дитячих закладів бродячих собак; обладнання пісочниць кришками; миття овочів, фруктів, ягід перед вживанням; обстеження та при потребі і профілактичне лікування собак.

 

Помічник лікаря-епідеміолога

Дубровицького міжрайонного віддділу Єва Бурма

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація