Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Стан місць масового відпочинку на водоймах області

 

На території Рівненської області налічується більше 170 малих та великих річок, довжиною понад 10 км, 130 озер та 12 водосховищ, понад 1500 ставків. Влітку, з підняттям температури атмосферного повітря, частина їх використовується як місця для відпочинку. Переважна кількість таких водоймищ не придатні для купання, берегова смуга не обладнана для рекреаційного використання. Все ж, на території області є і санкціоновані місця масового відпочинку. Таких місць в Рівненській області щороку реєструється близько 27.

На територіях традиційних місцях масового відпочинку населення, фахівцями Центру проводиться моніторинг стану навколишнього середовища (досліджується вода поверхневих водоймищ, ґрунт та вода питних фонтанчиків). Контроль здійснюється за мікробіологічними, радіологічними та санітарно–хімічними показниками.

З початку травня поточного року досліджено 47 проб води поверхневих водоймищ за мікробіологічними показниками, не відповідали санітарним нормам 15, в основному за вмістом лактопозитивної кишкової палички (ЛКП) та золотистого стафілококу. Невідповідність спостерігалась у воді   оз. Басів Кут м. Рівне, р. Іква смт Млинів, в ставку смт Володимирець, в Рівненському районі на території пляжів санаторію «Червона Калина», «Обарівінвест» та КП ДСОК «Електронік–Рівне». У воді оз. Басів Кут виявлялись цисти лямблій. За санітарно–хімічними показниками лабораторіями центру проведено дослідження 45 проб, на двох водоймищах, а саме оз. Басів Кут та р. Іква смт Млинів, виявлено відхилення від санітарних вимог, через БПК5 (біохімічна потреба в кисні), запах, рН та надмірний вміст у воді поверхневих водоймищ аміаку. Радіологічні показники в межах санітарних норм.

За результатами останніх (02.06.2017) досліджень оз. Басів Кут перевищення нормативних показників спостерігалися у воді озера через БПК5 та перевищення рН.

Слід вказати, що контроль за станом води поверхневих водоймищ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» оз. Басів Кут здійснюється щотижнево, на інших водоймищах Рівненської області в місцях масового відпочинку не менше 2 разів на місяць.

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація