Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Безвіз: ризики для здоров'я та запобіжні заходи

З 11 червня 2017 року набуває статус безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом, що дозволить українцям перетинати міждержавні кордони без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.

У 2012 році ВООЗ видала книгу “International Travel and Health»,  деякі пропозиції якої пропонується вашій увазі.

Кількість міжнародних подорожей, що здійснюються за професійними, соціальними, рекреаційними і гуманітарними мотивами, стає дедалі більше. Все більше людей здійснює переїзди на великі відстані з усе більшою швидкістю. Таким чином, мандрівники потрапляють до дії широкого спектра специфічних факторів, що впливають на здоров'я. Фактори ризику в більшості випадків можна звести до мінімуму шляхом ретельного дотримання запобіжних заходів.

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації з туризму, в 2010р. кількість міжнародних  подорожей у справах бізнесу, з метою дозвілля та ін. досягло 940 млн. Очікується, що число пасажирів, що здійснюють міжнародні переїзди до 2020 р досягне 1,6 млрд.

Небезпека міжнародних переїздів для здоров'я залежить від типу транспортного засобу і стану мандрівника. На стан мандрівника впливає зміна висоти, вологості, температури і мікрофлори середовища, що призводить до погіршення самопочуття. Подорож в регіони, де забезпечені відповідні житлові умови, гігієнічні і санітарні стандарти, медична допомога і якісне водопостачання, не представляє серйозного ризику для здоров'я, якщо мандрівник не страждає хронічними захворюваннями.

Навпаки, подорожі в області з поганими житловими умовами, де не дотримуються гігієнічні і санітарні заходи, недоступна медична допомога і відсутністє якісне водопостачання, можуть серйозно погрожувати здоров'ю мандрівника. Для оберігання від захворювань в цих умовах потрібні дієві заходи профілактики, тому попередження уряду про ситуацію в країні слід сприймати серйозно, оскільки вона може мати певні наслідки для здоров»я.

На ризики, пов'язані з подорожжю впливають наступні фактори:

- тип транспортного засобу;

 • - пункт призначення;
 • - тривалість подорожі, пора року;
 • - житлові умови, якість харчування, санітарно-епідемічна ситуація в країні;
 • - поведінка мандрівника;
 • - початковий стан здоров'я мандрівника.

При плануванні подорожі необхідно враховувати потенційні ризики, розуміти, як краще всього зберегти здоров'я, знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями. Планування подорожі і ретельне дотримання запобіжних заходів значно знижують ризик нещасних випадків і захворювань. Розуміння мети візиту і типу планованої подорожі грає ключову роль при визначенні пов'язаних із здоров'ям ризиків. Поведінка мандрівника теж має важливе значення. Незалежно від місця призначення і типу транспорту важливо, щоб мандрівник був обізнаний про ризик нещасних випадків під впливом алкоголю або наркотиків, особливо при використанні автомобільного транспорту і під час занять спортом.

Мандрівникові потрібний набір медикаментів для надання медичної допомоги в усіх можливих ситуаціях на час усієї подорожі. Гігієнічне приладдя слід мати при собі в кількості, достатній для усієї подорожі, якщо немає впевненості в їх доступності в місці призначення. До них відносяться: засоби по догляду за зубами, очима (включаючи контактні лінзи), шкірою, а також предмети особистої гігієни, у тому числі лужне мило для промивання ран, підозрілих на зараження сказом.

Від медичних працівників і фахівців з туризму мандрівники можуть отримати детальну інформацію і рекомендації, що дозволять запобігти проблемам із здоров'ям під час перебування за кордоном. Проте, мандрівникам необхідно самим піклуватися про своє здоров»я та благополуччя.

Основні рекомендації подорожуючим:

 • - рішення про здійснення подорожі та оцінка ризику;
 • звернення за консультацією до фахівця за 4-8 тижнів до від"їзду;
 • - своєчасна вакцинація і прийом медичних препаратів, а також інші профілактичні заходи;
 • - наявність укомплектованої індивідуальної аптечки і вміння користуватися нею;
 • - дотримання профілактичних заходів під час подорожі;
 • - турбота про стан здоров'я і благополуччя дітей;
 • - звертати увагу на ризики захворювання інфекційними хворобами;
 • - надання повної інформації про подорож і усі захворювання під час і після подорожі;
 • - повага до країни, в яку здійснюється подорож і її населення;
 • - уникнення сексуальних контактів.


    Усім бажаю безпечних подорожей!


Завідувач санітарно-карантинним відділом
Комов О.Д.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація