Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Про моніторинг акустичного забруднення в м. Рівне

         Сучасні міста перевантажені автотранспортними засобами. Автомобільний парк є основним джерелом забруднення навколишнього середовища. А транспортний шум є одним із головних негативних наслідків впливу на населення міст.

         Тож фахівцями Центру проведено дослідження акустичного забруднення від автотранспортних засобів в м. Рівне. Дослідження проводилися впродовж червня 2017 року в 50 маршрутних точках.

         За результатами проведених досліджень у всіх випадках спостерігається перевищення допустимого рівня шуму (60 дБА).

         У 6% досліджень рівень шуму перевищував допустимий до 4 дБА, у 44% - перевищення шуму на 5-7 дБА, у 38% - перевищення на 8-11 дБА, у 12% перевищення допустимого рівня шуму на 12-14 дБА.

         Вулиці з найбільш інтенсивним рухом автотранспорту (від 700 до 950 автотранспортних засобів/30хв.) та акустичним дискомфортом є Соборна, С. Бандери, Київська, Кобзарська, Гагаріна, Басівкутська, Д. Галицького.

         Основними властивостями транспортного шуму є переривчастість, короткочасність, потужність. Він залежить від низки факторів:

-інтенсивності,

-швидкості,

-характеру транспортного потоку.

         За значної інтенсивності руху транспортних засобів зростає рівень шуму і його тривалість. Зі збільшенням швидкості руху транспортних засобів збільшується робота двигуна, систем щеплення і передачі, тертя протектора шин по дорожньому полотну. Характер транспортного потоку, тобто наявність на дорозі вантажних чи легкових автомобілів, автобусів, тролейбусів також впливає на рівень транспортного шуму, оскільки кожен вид транспорту має більший чи менший рівень шумового навантаження на довкілля. Унаслідок цього збільшується рівень шуму.

         Оптимальні рівні шуму від транспортного потоку спостерігаються при швидкості автомобіля 40-45 км/год. Подальше зниження дозволенних швидкостей не призводить до зменшення рівня шуму транспортного потоку. Для забезпечення акустичного комфорту (55 дБ на відстані 30 м від проїзної частини) максимальна інтенсивність транспортного потоку зі швидкістю 40 км/год має складати 400 авт/год в обидва напрямки.

         Слід зазначити, що шум призводить до захворювання серцево-судинної, ендокринної, центральної та вегетативної систем. Для багатьох людей шум є причиною нервових розладів, головних болів, підвищення кров’яного тиску, м’язового напруження, туговухості.

         Проте, в місті Рівне з кожним роком зростає кількість автотранспортних засобів, що в свою чергу призводить до зростання рівнів шуму. Як наслідок, погіршується здоров’я населення.

Про рівні шуму у вашому мікрорайоні можна дізнатися на нашій інтерактивній карті.Події
06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19

02-06-2020
Майбутнім фахівцям та експертам у сфері охорони громадського здоров’я!

01-06-2020
Радіаційний фон в травні 2020 року на території Рівненської області


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація