Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Про стан атмосферного повітря на території м. Рівного

За буденним рутинним життям, в якому буває мало вільного часу, ми досить рідко турбуємося про стан нашого здоров’я – йдемо до лікаря «коли вже недуга», думаємо про оздоровлення організму «коли вже треба приймати ліки». Не так часто ми звертаємо увагу на умови праці та відпочинку, чим харчуємось, як проводимо свій вільний час, а яким повітрям дихаємо – більшість нас і не задумувалися. Поцікавимось, що ж ми вдихаємо при перебуванні на вулицях міста Рівне.
Протягом 2017 року спеціалістами ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» проводилась оцінка стану атмосферного повітря на території м. Рівного.
Для проведення досліджень територію міста розділено на 9 умовних секторів з найбільш інтенсивним рухом транспорту та визначено 11 пріоритетних забруднюючих речовин, які найбільше впливають на організм людини, а саме: діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту, діоксид сірки, сірководень, фенол, формальдегід, фтористий та хлористий водень, пил, аміак.
Дослідження хімічних речовин в атмосферному повітрі проводились за максимально разовими та середньодобовими гранично допустимими концентраціями.
Так, протягом травня-липня 2017 року досліджено 97 проб атмосферного повітря в 14 точках міста, у 7 точках виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій хімічних речовин (перехрестя вулиць Мельника – Шухевича; вулиць В.Чорновола – Ст.Бандери; вулиць Курчатова – Д.Галицького; вул. Млинівська; вул. Новодвірська; вул. Басівкутська; вул. Мукачівська).
Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій хімічних речовин фіксувались в 2 точках, перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій в атмосферному повітрі виявлено у 5 точках спостережень.
Зокрема, по фенолу виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій у 1,1 раза - перехрестя вулиць Мельника – Шухевича та В.Чорновола – Ст.Бандери, максимально разових концентрацій на вулиці Млинівська в 1,7 раза.
По формальдегіду виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій у 2,6 раза на перехресті вулиць В.Чорновола – Ст. Бандери; по вул. Новодвірська в 1,9 раза; вул. Басівкутська та перехрестя вулиць Курчатова – Д.Галицького в 1,3 раза.
По діоксиду азоту виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій у 1,2 раза на перехресті вулиць Ст. Бандери – В.Чорновола, максимально разових концентрацій по вул. Мукачівська в 1,1 раза.
За результатами проведених досліджень встановлено, що основними забруднювачами атмосферного повітря в м. Рівне являються викиди від автотранспорту. З кожним роком кількість автотранспортних засобів зростає, що в свою чергу призводить до збільшення забруднення атмосферного повітря, як наслідок – вплив на стан здоров’я населення.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація