Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Що на Рівненщині з холерою?

 

В засобах масової інформації з'явились повідомлення про виділення холерного вібріона із зовнішнього середовища, зокрема з проб води у м. Миколаїв, у зв'язку з чим в цьому місті проведено ряд профілактичних заходів, зокрема закрито пляжі. Загалом нічого дивного немає: адже зараз — наприкінці літа — розпал “холерного” сезону: у водоймах максимально прогрілась вода, що створює оптимальні умови не тільки для виживання, а навіть для розмноження холерного і холероподібних вібріонів, особливо у слаболужній воді, наприклад, у лиманах.

І на Рівненщині спеціалісти лабораторного центру не сидять, склавши руки: з першого червня кожні два тижні проводяться лабораторні дослідження води на холерні вібріони, які закінчаться лише першого жовтня, а також хворих тяжкими формами гострих кишкових інфекцій. Такі дослідження проводяться в спеціально відібраних контрольних точках у кожному районі; станом на 01.08.2017 р. проведено 135 досліджень проб води та виділень від 15 хворих. З п'яти проб води виділено 5 культур холерного вібріона не 01 групи в Сарненському районі, м.Вараш та з води озера Басів Кут у м. Рівне, на минулому тижні до цього списку додалися Корецький та Здолбунівський райони.

Слід зазначити, що окрім холерного вібріона є ціле сімейство так званих парахолерних — аж 7 груп, з яких тільки “не 01” може мати при певних обставинах деяке епідеміологічне значення, оскільки ці вібріони звичайно непатогенні і тільки зрідка можуть викликати симптоми гострої кишкової інфекції. Однак їх лабораторна діагностика нічим не відрізняється від діагностики “справжнього” холерного вібріона і свідчить про достатню кваліфікацію співробітників.

Проте виділення вібріонів не 01 групи свідчить не тільки про якість діагностики. Це — один з елементів, які вказують на фекальне забруднення води, тобто скидання неочищених стоків у поверхневі водойми. Не секрет, що внаслідок порушення законодавства буквально на берегах річок, озер, ставків з'явилось чимало приватних новобудов, частина з яких самовільно скидають стоки прямо у водойми. І якщо в цих оселях з'явиться хворий або вібріоносій, холера може загрожувати сотням й тисячам людей.

А поки що наша установа знаходиться на варті здоров'я людей, і двічі на місяць здійснюється моніторинг води з контрольних точок на холеру та тяжких хворих ГКЗ.

 

 

 

Зав. відділенням ОНІ С. Шуляренко

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація