Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Миші не винні!

Вже вдруге за останній тиждень в ДУ «Рівненській лабораторний центр МОЗ України» гинуть піддослідні миші. Причиною тому є ботулотоксин. На щастя, постраждали лише миші, двоє хворих людей залишились живими. Діагноз «ботулізм» підтвердився у 22 - річної жительки Гощанського району, яка вживала сальтисон, придбаний в магазині «Стовпинські ковбаси» смт Гоща та у 56 - річного жителя Сарненського району, який скуштував м’ясні консерви, приготовлені в домашніх умовах. Життя хворим врятував вчасно введений ботулінічний анатоксин.
ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» нагадує, основною причиною виникнення ботулізму є вживання в їжу неякісно приготованих, зіпсованих продуктів. Провідну роль у запобіганні захворювання відіграє суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил під час транспортування, виготовлення та зберігання харчових продуктів, особливо консервованої продукції, ковбас, рибної продукції.
Необхідно дотримуватися технології стерилізації продуктів, які консервуються, особливо м'ясних та рибних. Консервовану продукцію слід зберігати в холодних приміщеннях. Для руйнування ботулотоксину перед вживанням консервів доцільно прогрівати їх до 100°С протягом 30 хвилин. В жодному випадку не можна вживати в їжу м'ясні та рибні консерви, якщо залізна банка роздута чи деформована.

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація