Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Краса і здоров'я не завжди поруч

Сьогодні салони краси та перукарні надають десятки послуг, які повинні бути не тільки високої якості, але і безпечні для здоров’я. 
Не можна сказати, що відвідування салонів краси обов'язково обернеться для вас яким-небудь захворюванням. Проте всі манікюрні та педікюрні кабінети потенційно є зонами ризику: грибки, бородавки, стафілококові інфекції, гепатити та ВІЛ – ось тільки стислий список інфекцій.
Приклади деяких захворювань, які можна «підхопити» у закладах, де працюють недобросовісні працівники індустрії краси.
Стафілокок – це одна з найнебезпечніших інфекцій. Якщо на шкірі голови є мікротравми, заразитися можна у перукарні, після розчісування інфікованим гребінцем, а це гнійники, зараження крові та інше.
Бородавки не так небезпечні, але вносять у життя почуття незручності. Бородавки - це вірусне захворювання, вірус може проникати через ранки і подряпини.
Грибкові захворювання можна підхопити у манікюрному кабінеті, де тепло і волого, чим підвищується ризик зараження. 
Коростяний кліщ викликає у носія шкірний висип і сильний свербіж. Як і педикульозом, коростою можна заразитися через предмети загального користування (рушники або гребінці).
І, мабуть, найстрашніше, що через травми шкіри в організм можуть проникнути такі інфекції, як гепатит B і C, ВІЛ, венеричні захворювання.
Майстру необхідно обов’язково пам’ятати, що, на превеликий жаль, клієнти можуть бути безсимптомними носіями збудників різних інфекцій. Тому, щоб не заразити когось чи себе, при виконанні процедур клієнтам (манікюр, педикюр і т.д.) необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів.
Інструменти багаторазового застосування, які задіяні при проведенні маніпуляцій – це потенційно небезпечний фактор передачі, тому що достатня інфікуюча доза дуже мала, а час знаходження на предметах побуту великий.
Для роботи з кожним клієнтом майстер повинен використовувати стерильний інструментарій та чисту білизну. Щоб запобігти зараженню, змочити інструмент простим спиртом недостатньо для знищення усіх бактерій, - а так часто роблять працівники багатьох салонів. За медичними стандартами, багаторазовий медичний інструмент має проходити декілька етапів стерилізації. Спочатку - замочування в антисептику, таким чином знищуються деякі бактерії і вегетативні форми, але, на жаль, спорові форми залишаються. Тому наступний етап – механічна очистка: просте промивання за допомогою спеціальної щітки під проточною водою. І насамкінець – термічна обробка (за допомогою спеціального приладдя). У майстра манікюру також має бути 2 – 3 набори інструментів. Перш ніж сісти за робочий стіл, спеціаліст має обробити його антисептичним засобом, ваші руки – спеціальним антисептиком для шкіри.
На сьогодні відповідальність за дотримання вимог санітарно-протиепідемічного режиму покладається на керівників перукарень та салонів краси.
Візуально неможливо оцінити роботу стерилізаторів, їх ефективність можна лише підтвердити лабораторними дослідженнями (взяттям змивів з робочих інструментів, обладнання тощо). Такі дослідження проводять лише спеціалізовані лабораторії, які акредитовані належним чином та обслуговуються висококваліфікованим медичним персоналом.
В районах та місті такі дослідження мають юридичне право лише акредитовані лабораторії, згідно з укладеними угодами з власниками перукарень та салонів.
На жаль, не всі власники перукарень готові витрачати додаткові кошти на те, щоб проконтролювати проведення дезінфекції інструментарію та інші лабораторні дослідження, особливо це стосується перукарень, які розташовані в сільській місцевості. 
Навіть у м.Рівне лише 26 з 153 перукарень здійснюють лабораторний контроль за дезінфекцією і стерилізацією. В обласному центрі регулярні дослідження проводяться в таких перукарнях:
- перукарня «Кудряшка», вул. Коновальця, 10;
- салон - перукарня «Версаль», вул. Замкова, 26а;
- перукарня «Клеопатра», вул. Вербова, 43;
- студія нігтів «Lechat», вул. Грушевського, 77/301;
- ТзОВ «Чорнобривці», вул. Відінська, 44;
- салон-перукарня «Діва» , вул. Небесної Сотні, 24;
- перукарня «Шик» ,вул. Мельника, 25;
- перукарня «Голдері» , вул. Незалежності, 5;
- перукарня «Екс-Версаль» , вул. Черняка, 8;
- перукарня «Фаворит», вул. Черняка,2;
- перукарня «Марго» , вул. Дубенська, 44;
- салон «Лянеш», вул. Чорновола, 12-а/22;
- перукарня «Блонда», вул. Соборна, БОС 68/1;
- перукарня «Еліт-лайт » , вул. Льонокомбінатська ,1;
- перукарня «Актея » , вул. Соборна, 336;
- перукарня «Піранья » , вул. Гагаріна,12;
- ТОВ салон «Орхідея», вул. Черняка, 2;
- салон «Світ краси», вул. Словацького, 4/6;
- перукарня «Асоль», вул. Гайдамацька, 31;
- Салон краси «Профі»,вул. Київська, 10;
- перукарня «Єва», вул. Відінська, 36;
- перукарня «Віп-стиль», вул. Просвіти, 1;
- перукарня «Ексклюзив» вул. Грушевського, 44;
- перукарня «Чуб-чик», Майдан Незалежності, 7;
- перукарня «Gentleraton», вул. Литовська,117;
- перукарня «Афіна», вул. Острозька,12.
Радимо обирати тільки ті перукарні та салони краси, які турбуються про здоров’я своїх клієнтів.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація