Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПОЛІОМІЄЛІТОМ.

Дата цього Міжнародного дня була обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, котрий розробив протягом 1952–1955 років першу (інактивовану) вакцину проти поліомієліту.

Поліомієліт - небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і викликає паралічі. Сама назва «поліомієліт» запропонована в 1874 році. Воно походить від грецьких слів «поліос» – сірий і «міелос» – мозок. Поліомієліт пошкоджує саме відділи сірої речовини спинного мозку. Досить довгий час людство було безсильним проти цієї хвороби. В середині ХХ століття захворюваність на поліомієліт в США і європейських країнах прийняла характер справжнього національного лиха. Щорічно у США виявляли більше 50 тисяч випадків зараження. На жаль, заразитися вірусом легко, і він дуже швидко розповсюджується.

Вірус потрапляє в організм через рот і розмножується в кишечнику. Початкові симптоми захворювання - висока температура, втома, головний біль, нудота, напруга м'язів шиї і біль у кінцівках. Один з 200 випадків інфікування призводить до необоротного паралічу (зазвичай ніг або рук). У 5% -10 % з числа таких паралізованих помирають в результаті паралічу дихальної мускулатури. Заразитися поліомієлітом можна як від хворої людини так і від носія вірусу.

Найбільшому ризику захворювання схильні діти до 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції. Україна є однією з небагатьох країн у світі з високим ризиком спалаху поліомієліту, у зв'язку з низьким охопленням дітей імунізацією.

Як відомо, будь-яку хвороби завжди легше і дешевше попередити, аніж боротися з її наслідками. У випадку з поліомієлітом ситуація виглядає ще більш драматичніше. На жаль, вилікуватися від цієї хвороби неможливо. Але хороша новина у тому, що майже зі 100% вірогідністю її можна попередити. Єдина можливість це зробити щеплення від поліомієліту.

 

 Події
06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19

02-06-2020
Майбутнім фахівцям та експертам у сфері охорони громадського здоров’я!

01-06-2020
Радіаційний фон в травні 2020 року на території Рівненської області


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація