Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Не грипом єдиним

У 2017 році у Рівненській області захворюваність на ротавірусний ентерит зросла в 2,2 раза. Всього зареєстровано 485 випадків, що становить 41,8 на 100 тис, проти 223 за 2016 рік (19,21 на 100 тис). Найчастіше випадки реєструвалися в м. Рівне 363 (148,23 на 100 тис), з яких 358 це діти. У Рівненському 48 випадків (52,73), Костопільському - 21 (32,48), Дубровицькому - 12 (24,73) районах, всі випадки зареєстровані серед дітей. Переважно хворіють діти до 4 років (88% від всіх захворілих). Практично кожний четвертий випадок захворювання в області, що супроводжується діареєю, спричинений ротавірусом.
Ротавірусний ентерит — гостра кишкова інфекція, збудником якої є вірус людини з роду Rotavirus. Хворіють люди в будь-якому віці, але найчастіше - діти до двох років. Джерелом інфекції - хвора людина або здоровий вірусоносій. Заразитися можна з перших днів хвороби, вірус починає виділятися вже через 12 годин після зараження. Основний механізм передачі - фекально-оральний, який реалізується через їжу, брудні руки, а також контактно-побутовий. Захворювання має зимово-весняну сезонністю, його ще називають «кишковий грип». Для ротавіруснго ентериту характерна висока осередковість в дитячих колективах та є частою причиною спалахів ГКІ в дошкільних організованих колективах. У 2017 році зареєстрований 1 спалах ротавірусного ентериту в дитячому дошкільному закладі м. Костопіль, під час якого в одній групі захворіло 6 дітей.
Основні симптоми: різке підвищення температури до 38ºС і вище, блювота, яскраво-жовті зловонні пінисті випорожнення, пронос, метеоризм, гуркотіння в животі, катаральні явища такі як нежить, біль в горлі, кашель. Ротавірус становить небезпеку для всіх, хто контактує з хворим особливо для осіб із зниженим імунітетом, з хронічними захворюваннями. Для дітей ротавірус становить найбільшу небезпеку, оскільки може спричинити негативні наслідки такі, як токсикоз, дегідратація різного ступеня, поява судом на тлі гіпертермії та інші неприємності. При адекватному лікуванні та дотриманні відповідної дієти, як правило, симптоми ротавірусної інфекції проходять за 5–6 днів.
Найефективнішим засобом профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація. В Україні зареєстровані «RotaTeg» та «Rotarix» вакцини. Щеплення проти рота вірусної інфекції належить до рекомендованих щеплень тому вакцинацію можна провести лише платній основі, замовляючи вакцину в аптечній мережі. Щепленню підлягають діти старше 6 тижнів. Окрім вакцинації, основою профілактики є дотримання правил особистої гігієни дитини. Потрібно привчити свою дитину (а можливо і себе теж) обов’язково мити руки перед їжею і після відвідин туалету, позбавитись від звички «тягнути все в рот». Чим раніше ваша дитина засвоїть ці правила, тим раніше вона захистить себе (а заодно і вас) від різних кишкових інфекцій.

Лікар-епідеміолог    Кручок В. М.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація