Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Радіаційний стан на території Рівненської області

         Проведення постійного радіаційно – гігієнічного моніторингу об'єктів довкілля Рівненщини є частиною важливої національної проблеми, пов’язаної з опроміненням населення області.

         Радіологічна лабораторія ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснює постійний комплексний радіаційно-гігієнічний моніторинг стану довкілля. Щорічно проводяться біля тисячі гамма- та бета-спектрометричних досліджень харчових продуктів на вміст радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90. Аналіз отриманих результатів свідчить, що радіаційна ситуація в області залишається стабільною, проте продовжують фіксуватись перевищення допустимих рівнів вмісту радіонуклідів у молоці, дикорослих грибах, іноді в м`ясі диких тварин, рибі та лікарських рослинах. Перевищення діючих нормативів реєструються виключно в північних районах області, що найбільш постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

         Радіологічною лабораторією  у 2017 році досліджено 847 проб харчових продуктів на вміст радіонуклідів цезію -137 та стронцію-90. Перевищення вмісту цезію-137 виявлено в 60 пробах (молоко приватного сектору — 39 проб, грибів дикорослих 21 проба). Перевищення діючих нормативів в молоці приватного сектору мало місце у Зарічненському (33,3%), Дубровицькому (23,25%), Володимирецькому (5,5%), Рокитнівському (26%), в грибах – у Дубровицькому,  Сарненському,  Рокитнівському районах.

         За рік було проведено 1210 досліджень будівельних матеріалів та 85 проб грунтів на наявнiсть природних радiонуклiдiв (калій, радій, торій). Перевищень не виявлено.

         Проведено 79 досліджень сумарної альфа-активності та бета-активності води джерел питного водопостачання (водопроводи, шахтнi колодязi, артсвердловини тощо), та 56 досліджень води відкритих водоймищ. Результати характерні для природного фону Рівненської області.

         Здійснювався моніторинг вмісту середньорічної еквівалентної рівноважної об`ємної активності радону (ЕРОА), який проводився в приміщеннях шкіл та дошкільних закладів Костопільського району та м.Рівне. За відповідний період обстежено 58 закладів освіти, проведено 387 вимірювань ЕРОА радону-222 в приміщеннях. Перевищення вмісту радону-222 зафіксовано у 3 навчальних закладах. За результатами вимірювань давались рекомендації щодо проведення протирадонових заходів.

         Постійно проводиться оцінка радіаційного стану з проведенням дозиметричного контролю рівнів гамма-фону в пунктах постійного нагляду.   У 2017 році проведено 20795 вимірювань. Перевищень не виявлено.

         Постійний радіаційний моніторинг дозволяє виявити шляхи забруднення радіонуклідами харчових продуктів і води питної, що дає можливість убезпечити населення області від додаткового опромінення та не допустити попадання забруднених продуктів у торговельну мережу.

 

Завідуючий радіологічної лабораторії                                     Кузнецов В.І.

     Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація