Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Моніторинг забруднення атмосферного повітря в Рівненській області

Згідно з статистичними даними на кожного жителя України припадає більше 100 кг викидів забруднюючих речовин в атмосферу, в Рівненській області – в межах 45-50 кг. В цілому, на кожен квадратний кілометр території країни припадало до 8 тон забруднюючих повітря речовин, в Рівненській області 2,6-2,8 тонни.

Викиди шкідливих речовин надходять в атмосферне повітря з стаціонарних та пересувних (транспорт та судна) джерел забруднення. Основними хімічними речовинами, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення в Україні, є сполуки сірки (приблизно 32% від загального обсягу), оксид вуглецю (27%), метан (18%), речовини у вигляді суспендованих твердих часток (12%) та сполуки азоту (9%). На всі інші речовини припадає близько 2% від загального обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
В Рівненській області співвідношення забруднюючих речовин від стаціонарних джерел викидів (а їх близько 260) дещо інше, зокрема, на оксид вуглецю припадає близько 20% викидів, оксиди азоту – 40%, сполуки сірки – 10%, речовини у вигляді суспендованих твердих часток – 25%, неметанові леткі органічні сполуки та інші забруднювачі – 5%.

В цілому, на Рівненщині більше 80 відсотків викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря припадає на автотранспорт. Частка токсичних інгредієнтів, які забруднюють повітря під час експлуатації пересувних джерел забруднення наступна: оксид вуглецю – 73,5%, діоксид азоту – 13%, неметанові леткі органічні сполуки – 10%, сажа – 2%, сірки діоксид – 1,5%.

Найбільш забрудненими зонами області залишаються території міст Рівного, Вараша, Дубно, а також Здолбунівського та Рівненського районів.

Продовж 2017 року лабораторіями Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснювався моніторинг забруднення атмосферного повітря у 68 населених пунктах Рівненської області, в тому числі у 43 сільських. Відібрано та досліджено 3191 пробу атмосферного повітря. 

Дослідження гранично допустимих концентрацій (ГДК) проводилось по 14 інгредієнтах, основними з яких були: пил, діоксид азоту, сірчистий ангідрид, оксид вуглецю, фенол та формальдегід, концентрації яких в першу чергу характеризують забруднення атмосферного повітря в населених пунктах. 

Перевищення ГДК шкідливих речовин виявлено в 44 пробах, що становить 1,4%. Невідповідності спостерігалися за вмістом пилу (0,5% всіх досліджених проб), сірчистого ангідриду (1,3%), діоксиду азоту (1,0%), фенолу (1,8%) та формальдегіду (7,9%). 
В міських населених пунктах перевищення ГДК спостерігалось в 2,6% проб за такими інгредієнтами: формальдегід – 13,8%, фенол – 4,8%, сірчистий ангідрид – 2 ,5 %, діоксид азоту – 1,6%; пил – 0,4%.

В сільських поселеннях виявлено перевищення ГДК шкідливих речовин у 0,3% проб, а саме: по пилу – 0,6% та діоксиду азоту – 0,5%.

Перевищень ГДК по інших інгредієнтах, під час дослідження забруднення атмосферного повітря, не виявлено.За фактами перевищень інформувались контролюючі органи та надавались рекомендації органам місцевого самоврядування.

Лікар з комунальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань       Лук'янов М. Г.Події
25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом

17-05-2021
Вивчення циркуляції збудників ГРВІ на Рівненщині


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація