Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Небезпека вдома та на роботі.


У житлових та офісних приміщеннях міський житель проводить близько 90% часу. Рівень забруднення повітря в таких приміщеннях в декілька разів вище, ніж на відкритому повітрі. 
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, забруднене повітря в приміщеннях входить до числа п’яти головних факторів, що погіршують здоров'я людини. За оцінками експертів з охорони навколишнього середовища 50% всіх захворювань або викликані, або їх перебіг ускладнюється через погану якість повітря в приміщеннях.
Основними забруднювачами повітря закритих приміщень є: формальдегід, тютюновий дим, продукти горіння, хімікати, що використовуються в побуті, мікроорганізми, цвіль.
Формальдегід (HCHO) є безбарвним, легкозаймистим газом з гострим задушливим запахом. Це альдегід, вироблений в комерційних цілях, який використовується при отриманні уреоальдегідних і фенолальдегідних клеїв. 
Основним джерелом формальдегіду в житлових приміщеннях є будівельні матеріали. Його використання дозволено в таких матеріалах як фанера, стінні панелі та теплоізоляційні матеріали. Також формальдегід використовується в завершальній стадії виробництва друкованої продукції, його можна знайти в клеях, які задіяні при виробництві меблів.
При впливі на організм людини формальдегід надає потрійний ефект: дратівливий, сенсибілізуючий та канцерогенний. Формальдегід має яскраво виражений дратівливий ефект для слизових оболонок очей та дихального тракту. Загальні симптоми пов'язані з дією формальдегіду: запалені очі, ніс і горло, головний біль і нудота. 
Для України максимально допустимий рівень формальдегіду в закритих приміщеннях становить 0,003мг/дм3. Запах формальдегіду починає відчуватися при значеннях від 0,05 до 1 мг/дм3. 
За 2017 рік спеціалістами Рівненського обласного лабораторного центру було проведено 18 досліджень проб атмосферного повітря на вміст формальдегіду, з них у 13 пробах фіксувалося перевищення. Виявлені перевищення фіксувалися у житлових квартирах та у громадських торговельних приміщеннях. Перевищення фіксувалися в межах від 0,009 мг/дм3 до 0,041 мг/дм3.Події
25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом

17-05-2021
Вивчення циркуляції збудників ГРВІ на Рівненщині


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація