Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Знайомтесь: бластоцистоз!

Бластоцисти (Blastocystis hominis) – це найпростіші, які можуть швидко розмножуватися в кишківнику людини та викликати протозойне захворювання, що називається бластоцистоз. Вплив на організм цих найпростіших ще вивчений не повністю. Найбільш поширений бластоцистоз у країнах з тропічним кліматом, але реєструється і в Україні та Рівненській області. В Україні за 2017 р. зареєстровано 2232 випадки бластоцистозу. 
Механізм передачі – фекально-оральний. Зараження цим паразитом може відбутися через забруднену воду, немиті овочі і фрукти та через предмети побуту забруднені бластоцистами. Джерелом бластоцист для людини є людина. Роль тварин та пташок, як джерела цього паразиту для людини, ще встановлюється. Бластоцисти чутливі до високої і низької температур та до засобів дезінфекції. У воді можуть виживати до 2,5 тижнів.
Вважається, що ці мікроорганізми провокують захворювання, коли послаблюється робота імунної системи людини. Тоді, при потраплянні цих мікроорганізмів в шлунково-кишковий тракт, вони досягають товстої кишки і починають там інтенсивно розмножуватися.
Основними проявами бластоцистозу може бути нудота, втрата апетиту, блювота, пронос, метеоризм, зниження маси тіла при правильному харчуванні. Також можуть з'являтися періодичні спазми і больові відчуття у животі не пов’язані з прийманням їжі. Можливе підняття температури тіла вище 37,5°C. Продукти розпаду мікроорганізмів здатні викликати шкірні прояви ˗˗ висип на шкірі та свербіж. Ще одним проявом бластоцистозу вважаються алергічні реакції на харчові продукти, на які до того алергії не було. Розрізняють кишкову, шкірну і змішану форми захворювання.
Допомогти встановити діагноз при перелічених вище симптомах може дослідження калу на наявність бластоцист, за умови, що їх виявляється 5 чи більше у кожному полі зору. З минулого року в ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» почали проводити лабораторну діагностику бластоцистозу. На даний час паразитологічна лабораторія ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» ˗˗ це єдина лабораторія в області, за результатами аналізів з якої лікарі, враховуючи наявність клінічних симптомів, виставляли діагноз бластоцистоз та призначали відповідне лікування. Цей діагноз було встановлено п'ятьом жителям м. Рівне (трьом дітям і двом дорослим).
Профілактика бластоцистозу: дотримання правил особистої гігієни (миття рук з милом, особливо після відвідання туалету та перед вживанням їжі); не вживати немитих овочів, фруктів та зелені; не пробувати на ринках продукти; не слід пити сиру воду, якщо немає впевненості у її чистоті (зокрема з відкритих водойм при купанні) та мити нею городину; необхідно захищати харчові продукти від мух. Дотримуйтеся цих простих правил і під час подорожей.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація