Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Епідситуація із захворюваності на туберкульоз за І півріччя 2018 року у Рівненській області.

В області епідемічна ситуація із захворюваності на туберкульоз залишається нестійкою. За 6 місяців поточного року зареєстровано 219 випадків захворювань на туберкульоз органів дихання, серед яких 70% складають особи із бацилярною формою (виділяють мікобактерії туберкульозу). 
У віці до 17 років захворіло 5 дітей, з них 2 дитини з заразною формою туберкульозу. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року спостерігається зниження захворюваності серед дорослих на 14% та на 2 випадки серед дітей. В цілому у 2017 році від туберкульозу померло 62 людини.
Туберкульоз - це інфекційне захворювання, яке виникає в результаті інфікування мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). Частіше зустрічається туберкульоз легень, проте може виникати туберкульоз кісток, нирок, суглобів та інших органів і систем людського організму.
Переважно на туберкульоз хворіють особи з слабким імунітетом, діти (особливо раннього віку) та люди похилого віку. Стрес та виснаження дієтами, а також шкідливі звички руйнують імунну систему, що може призвести до захворювання. Проте, на туберкульоз можуть захворіти також особи з повноцінною імунною системою у випадку потрапляння в організм великої кількості збудників з повітрям, яке заражене мікобактерією туберкульозу. Інфікуватись бацилами туберкульозу можна у громадському транспорті, магазині, кінотеатрі та інших громадських приміщеннях з великим скупченням людей, де може перебувати хворий на бацилярний туберкульоз, який при кашлі, чханні і навіть розмові виділяє мікобактерії туберкульозу.
Найбільшу і без перебільшення глобальну загрозу становить туберкульоз із множинною лікарською стійкістю. У області майже кожен 9-й з вперше виявленим бацилярним туберкульозом має таку форму захворювання.
Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. На даний час при виникненні перших симптомів населення не звертається вчасно за медичною допомогою до лікувального закладу, тому у 40 % захворілих діагностують важкі форми туберкульозу.
До загальноприйнятих методів виявлення туберкульозу відноситься туберкулінодіагностика (реакція Манту), дозволяє виявити ступінь інфікування організму туберкульозними бактеріями), рентгенологічне обстеження легень, яке необхідно проходити щорічно та лабораторні методи з визначенням кислотостійких туберкульозних бактерії. Особам, які працюють і за родом своєї діяльності мають тісні контакти з людьми (медичні працівники, працівники громадського харчування та торгівлі, транспорту, соціальних служб, загальноосвітніх закладів та інші), повинні обов'язково проходити медичний профілактичний огляд з метою раннього виявлення туберкульозу.

Найкращим методом профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація вакциною БЦЖ. Вакцинація здійснюється в пологовому будинку здоровим доношеним новонародженим дітям на 3-5 день життя. Після вакцинації у дитини формується достатньо сильний імунітет, проте якщо дитина не щеплена від туберкульозу, в неї існує високий ризик розвитку важкої форми туберкульозу, яка може призвести до інвалідності і навіть смерті. В цілому область забезпечена вакциною на 100% до річної потреби.
Проте, план вакцинації дітей проти туберкульозу у Рівненській області виконано лише на 36,1%, в тому числі в пологових відділеннях і на дільницях – на 41,7%, дітей старше року - на 20,0%. Негативно впливають на виконання щеплень відмовники. Всього в області від вакцинації БЦЖ відмовилось 1319 осіб.
Щоб не захворіти на туберкульоз слід повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок (вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин), правильно проходити стресові ситуації, вести здоровий спосіб життя та своєчасно проходити медичні огляди. Для дітей, з метою специфічної профілактики туберкульозу, важливо проводити вакцинацію вакциною БЦЖ, а також щорічно діагностичну пробу Манту (туберкулінодіагностику). Цим ви збережете здоров’я своє і своїх дітей.

 

Лікар-епідеміолог відділення ОНІ       Філіпченко І. О.Події
25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом

17-05-2021
Вивчення циркуляції збудників ГРВІ на Рівненщині


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація