Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Всесвітній тиждень води

Традиційно, наприкінці серпня проходить Всесвітній тиждень води. Цей захід закликає людство звернути увагу на проблеми питної води у світі. Основна ідея Всесвітнього тижня води — вжиття заходів країнами світу для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті. За останні 40 років кількість прісної води зменшилась на 60%.

            Вживання якісної питної води – запорука нашого здоров’я. Крилатий вислів американського політичного діяча Бенджаміна Франкліна на початку 18 століття: «Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає» став дуже актуальним не тільки для країн з дефіцитом води, а також і для нас – людей, що проживають на території Рівненської області. Хоча, в нашій області ще достатньо водних ресурсів для забезпечення господарсько-побутових та питних потреб. 

Близько 55 відсотків населення Рівненської області споживає питну воду з об’єктів централізованого господарсько-питного водопостачання. Джерелами питної води для водопроводів є, в основному, напірні (артезіанські) міжпластові води. Рівненська область одна з небагатьох областей України, яка не використовує для питного водопостачання воду із поверхневих водоймищ (централізоване водопостачання в Україні на 80% забезпечується за рахунок поверхневих вод, які мають антропотехногенне забруднення).

            Здавалося, що підземні горизонти добре захищені від проникнення забруднюючих речовин з поверхні та, як правило, вода характеризується високою якістю і може використовуватися без очищення. Проте, геологічні особливості території нашої області обумовлюють особливості хімічного складу води, що споживається населенням. До таких особливостей слід віднести підвищений вміст заліза загального, нітратів, кальцію та низьким вмістом фтору, йоду і мікроелементів (мідь, цинк), що підтверджується результатами лабораторних досліджень питної води з місцевих джерел. 

Лабораторні дослідження, які проводяться ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» показують, що перед потраплянням в мережу, безпосередньо з джерел (перед етапом очистки) 36 % досліджених проб води із свердловин не відповідають гігієнічним вимогам за санітарно – хімічними показниками, понад 17% досліджених проб питної води не відповідають нормативам за мікробіологічними показниками. 

За результатами проведеного моніторингу якості питної води, яку вживає населення Рівненської області із мереж централізованих господарсько – питних водопроводів встановлено, що 31,5% досліджених проб не відповідали нормативним значенням за санітарно-хімічними показниками, за мікробіологічними – 10,8%.

            За І півріччя 2018 року найбільша кількість проб води з мереж централізованих водопроводів (після очистки), що не відповідали санітарним нормам за мікробіологічними показниками виявлено у Гощанському - 35,2%, Острозькому – 18,8%, Здолбунівському – 15,3%, Корецькому – 14,3% районах. За санітарно-хімічними показниками найбільша невідповідність питної води спостерігається в Сарненському – 81,8%, Корецькому – 78,0%, та Дубровицькому – 59,9% районах. 

            На високий відсоток невідповідності питної води з централізованих водопроводів впливає, в першу чергу, незадовільний стан фізично зношених мереж та споруд, низька якість їх обслуговування, відсутність установок для знезараження та знезалізнення питної води. Висока ймовірність забруднення самого підземного водоносного горизонту нечистотами в результаті людської діяльності.

Вчені вважають, що чим більше ми дізнаємося про воду, тим більше нових таємниць відкривається перед нами. Не марнуйте воду, але не забувайте пити. Кожному варто подбати про чистоту води, адже від цього залежить наше життя і здоров’я.

Завідувач відділу

епідеміологічного нагляду

(спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань                                                                                                 Гоч М. М.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація