Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Десять основних загроз глобальному здоров'ю

Всесвітня організація охорони здоров'я, продовжуючи боротьбу зі спалахами хвороб та іншими надзвичайними ситуаціями в усьому світі, визначила 10 основних загроз глобальному здоров'ю у 2018 році. Згадали і Україну.

1.Пандемічний грип.

Пандемія може призвести до мільйонів смертей і знищити понад 1% світового ВВП. За сто років, які минули, іспанський грип убив 100 мільйонів чоловік. Тепер у нас є кошти для виявлення і реагування на грип.

2.Військові конфлікти.

Продовжують руйнувати системи охорони здоров'я в усьому світі - від Ємену до України, Південного Судану до Демократичної Республіки Конго. Воюючі сторони все частіше атакують медичні установи та працівників охорони здоров'я, а також життєво важливі інфраструктури.

3.Холера.

Хвороба, викликана холерними вібріонами процвітає по всьому світу. Щорічно в спільнотах, населених бідністю і конфліктами, гине близько 100 000 чоловік. У 2018 році ВООЗ підтримує кампанію щодо безпечності води, дотримання санітарії та гігієни.

4.Дифтерія.

Широке використання дифтерійної вакцини в рамках програм імунізації ліквідувало цю хворобу в більшості країн світу. Але дифтерія викликає загрозу в країнах, які страждають від значних прогалин в існуючих системах охорони здоров'я (Венесуела, Індонезія, Ємен, Бангладеш і Україна).

5.Малярія.

За оцінками ВООЗ протягом року реєструється понад 200 мільйонів випадків малярії в усьому світі, які призводять до 400 000 смертей. У Центрально-африканській Республіці і Південному Судані малярія вбиває більше людей, ніж війни.

6.Стихійні лиха.

Повені, урагани, землетруси та зсуви, можуть заподіяти велику кількость страждань і мати далекосяжні наслідки для здоров'я мільйонів людей. Засухи, що призводять до дефіциту продуктів харчування та недоїдання, часто пов'язані зі спалахами захворювань, в той час як теплові хвилі можуть викликати смертність, особливо серед літніх людей.

7.Менінгіт.

Вірулентний новий штам менінгіту циркулює в у 26 країнах Африки. Ризик великомасштабних епідемій небезпечно високий і за прогнозами можуть призвести до 34 мільйонів постраждалих.

8.Жовта лихоманка.

Кілька років тому жовта лихоманка була джерелом терору - знищенням популяцій і руйнуванням економіки. Кампанії масової вакцинації призвели до різкого зниження випадків в усьому світі, але на початку 2000-х років спостерігалося відродження гострого вірусного геморагічного захворювання в Африці та Америці, де 40 країн вважаються найбільш схильними до ризику.

9.Недоїдання.

45% смертей серед дітей у віці до 5 років пов'язані з недостатнім харчуванням. Для дітей, які недоїдають та мають ті чи інші медичні ускладнення, ВООЗ розробила спеціалізовані харчові набори.

10.Харчові отруєння.

Щорічно 600 мільйонів чоловік, тобто майже кожен десятий житель планети, хворіють після вживання контамінованих продуктів харчування, а 420 000 чоловік вмирають від цього. Південна Африка в даний час бореться з найбільшим в історії спалахом лістеріозу.

У 2018 році ВООЗ продовжить здійснювати так звану «безпрограшну» політику реагування на надзвичайні ситуації в області охорони здоров'я, керуючись розумінням того, що спалахи неминучі, але епідеміям можна запобігти.

 Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація