Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  
Лабораторно підтверджено діагноз менінгококової інфекції у померлої мешканки Рівного

Спеціалістами ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» лабораторно підтверджено діагноз менінгококової інфекції у померлої мешканки Рівного. При дослідженні секційного матеріалу у реакції зустрічного імуноелектрофорезу із специфічними менінгококовими сироватками – виявлено антиген менінгокока серогрупи В.
З метою виявлення носіїв менінгококової інфекції бактеріологічно обстежено 81 особа (55 дітей та 26 дорослих), які контактували з хворою. Це контактні по сім'ї, школі, інші близькі контакти. Серед них виявлено збудник менінгококової інфекції у 4 дітей. Діти направлені до інфекціоніста, який їх оглянув та призначив відповідне етіологічне лікування з подальшим контрольним бактеріологічним обстеженням.
В даному випадку неможливо встановити хто інфікувався першим – діти чи вчителька, тому просимо не робити необґрунтованих висновків та припущень щодо джерела інфекції.
В школі та за місцем проживання працюють педіатри, терапевти та ЛОР лікар. Вони проводять огляд контактних, за якими будуть спостерігати по 19 листопада включно. Нових випадків госпіталізації з підозрою на менінгококову інфекцію не зареєстровано.
Нагадуємо, що збудник менінгококової інфекції – бактерія, яка дуже нестійка в зовнішньому середовищі, вона гине майже одразу при температурі повітря нижче 25°С та ультрафіолетовому опроміненні. Заразитись можна при дуже тісному контакті з носієм або хворим цією інфекцією. Проведення в приміщеннях звичайного вологого прибирання та провітрювання гарантує знищення збудника.Події
15-10-2019
Стан захворюваності на гострі респіраторні захворювання

02-10-2019
Радіаційний фон у вересні 2019 року на території Рівненської області

30-09-2019
Спалах гострої кишкової інфекції в Березнівському районі (оновлена інформація)

30-09-2019
Гостра кишкова інфекція в Березнівському районі


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація