Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

24 жовтня Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Щорічно, 24 жовтня, у світі відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Мета цього заходу – привернути увагу до проблеми захворюваності на поліомієліт та його наслідків, а також вкотре нагадати про важливість проведення вакцинації, як єдиного методу профілактики.
Для України тема профілактики поліомієліту є актуальною, оскільки наша країна досі залишається в переліку 17 країн світу, де існує високий ризик спалаху поліо через низький рівень охоплення щепленнями.
Поліомієліт— це гостре високо контагіозне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом. Вірус уражає нервову систему та за лічені секунди може призвести до повного паралічу. Це захворювання передається від людини до людини фекально-оральним шляхом передачі, через забруднену воду або харчові продукти.
Поліомієліт переважно уражає дітей віком до 5 років.
Перші симптоми захворювання — це лихоманка, головний біль, загальна слабкість, блювота, ригідність м'язів шиї, болі в кінцівках.
В одному із 200 випадків інфікування розвивається не зворотний параліч переважно ніг. 5-10% паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.
Це захворювання не можливо вилікувати, але його можна попередити. Імунізація є єдиним способом захисту від цієї недуги. Щеплення проти поліомієліту, отримані у дитячому віці, захищають дитину на все життя.
В Рівненській області охоплення плановими профілактичними щепленнями дитячого населення проти поліомієліту залишається на низькому рівні.
За 9 місяців поточного року вакциновано проти поліомієліту лише 48% дітей першого року життя та 42% старше одного року. Ревакцинацію отримали 53% дітей у віці 18 місяці, 62% дітей у віці 6 років та 65% у віці 14 років.
Спеціалісти Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» закликає всіх батьків звернутись до свого сімейного лікаря чи педіатра та поцікавитись щепленнями своєї дитини, а при необхідності зробити ті щеплення, які передбачені календарем. Наші діти повинні бути захищені!

 

Завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань            Мороз В. О.Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація