Державна установа "Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Стан захворюваності на грип та ГРІ у Рівненській області

За минулий тиждень року на Рівненщині захворіло на гострі респіраторні інфекції (ГРІ) 4071 осіб. Серед захворілих 2836 дітей (70%). Було госпіталізовано 155 хворих, з них 113 дітей. Захворюваність не перевищила епідемічний поріг у жодному районі (місті) області. Зниження захворюваності характерне для періоду новорічних свят. Але із закінченням шкільних канікул прогнозується зростання захворюваності на грип та інші ГРІ.
Слід пам’ятати, що грип небезпечний своїми ускладненнями. Найчастішим таким ускладненням є розвиток вірусної (грипозної) або бактеріальної пневмонії. Остання виникає внаслідок приєднання вторинної бактеріальної інфекції на фоні зниженої опірності організму хворого. Бактеріальні ускладнення також включають запальні захворювання з боку дихальних шляхів (трахеїти та бронхіти), вух (отити) і приносових пазух (синусити) – останні досить часто виникають у дітей. У маленьких дітей (найчастіше віком до 2-х років) дуже швидко розвивається зневоднення організму, що значно погіршує перебіг захворювання і його прогноз.
Також можуть виникати запалення м’язів (міозити), проблеми з боку центральної нервової системи і патологічні стани з боку серця, такі як запалення серцевого м’яза (міозит) і перикардит.
На фоні грипу може погіршуватися перебіг таких хронічних захворювань, як серцева недостатність, хронічне обструктивне захворювання легень та бронхіальна астма, цукровий діабет, захворювання нирок тощо.
Найефективнішим методом профілактики грипу є вакцинація. Вакцинуватись проти грипу ще не пізно.

Завідувач відділу інфекційних хвороб та організації епідеміологічних досліджень                                    В.О. Мороз Події
18-02-2021
Відповіді на питання щодо обстеження на коронавірусну інфекцію

09-10-2020
Про прийом екстренних повідомлень від ЛПЗ Рівненської області

06-09-2020
Про зміни у режимі роботи з замовниками досліджень на COVID-19

03-08-2020
Для осіб, що перетнули кордон, а також та всім бажаючим здати тест на COVID-19


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація