Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

ПРО ПОВТОРНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19

В Україні щодня зростає кількість хворих, які повторно захворіли на СOVID-19.  Станом на березень в Україні таких людей  було виявлено 1300 осіб. В той же час повторно захворілих на Рівненщині 51 людина. Період повторного зараження коливався від 4-5 місяців, найдовший -12 місяців.

Повторні випадки захворювання на COVID-19 науковці пов’язують не лише зі змінами збудника, але і з певною патологією неспецифічної ланки захисту  людини по системі інтерферону, так званого інтерферонодефіциту.  Про це повідомила епідеміолог, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград.

На початку пандемії науковці вбачали  порятунок в створенні попуяційного імунітету, однак як виявилось, коронавірусна хвороба  має декілька феноменів. Перший  з яких , імунітет після ковіду триває до 3-4 місяців, а потім знижується. В  подальшому людина може знову заразитись, проте є ймовірність, що захворювання буде протікати в більш легкій формі. Другий - це розвиток так званого «довгого ковіду» або «постковідного синдрому».  Тобто , деякі випадки можна оцінювати як повторне захворювання або ж активацію збудника, який лишився в організмі. « Після порівняння збудника по першому і другому випадку хвороби лише у деяких збудники виявились відмінними», – уточнила Виноград. 

Найчастіше повторні випадки захворювання на коронавірусну хворобу стаються серед представників професійних груп ризику. Особливо це стосується медиків, адже їм неможливо дотримувати дистанцію, а це один із головних запобіжних заходів. Наталія Виноград також нагадала, що оптимальними способами вберегтися від COVID-19 є захист «вхідних воріт» для збудника, а крім верхніх дихальних шляхів, це ще й захист очей, дотримання дистанції та періодичне провітрювання, особливо в закладах охорони здоров’я, проведення вакцинації.

 

Лікар-епідеміолог                            Борух І.І.Події
20-07-2021
Лямбліоз-захворювання брудних рук

25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація