Державна установа «РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»  

До уваги населення області!

Для більшої зручності мешканців Рівненщини додатково до діючого телефону 63-55-83 встановлений ще один телефон приймальної ДУ “РІВНЕНСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ” моб. 068 194 11 92

Дисбактеріоз кишечнику

                                                                                

Нормальна мікрофлора кишкового тракту людини є важливим захисним фактором організму. Макроорганізм та мікрофлора , що його населяє, об’єднані в єдину екологічну систему. Нормальна мікрофлора- це сукупність  мікроорганізмів , які заселяють фізіологічні порожнини  тіла та шкіру  здорової людини (утворюють захисну біоплівку).

Вона виконує та регулює різні функції макроорганізму:

- забезпечення імунологічної резистентності;

- приймає участь у синтезі вітамінів; 

- покращує детоксикаційну функцію кишечнику;

- стимулює синтез біологічно активних речовин.

У нормі біфідо та лактобактерії стимулюють лімфоїдний апарат, синтез імуноглобулінів  та місцевих захисних факторів. Представники нормофлори перешкоджають проникненню токсичних речовин та патогенних бактерій у стінку кишечника, плазму крові хазяїна.

Дисбактеріоз кишечнику-це  зміна кількісного та якісного складу мікрофлори кишечнику, яка найчастіше розвивається після перенесеного ентероколіту, формується під час прийому антибіотиків, імунодеприсантів, гормонів, хіміо- та протизапальних препаратів. Зниження кількості або повне зникнення біфідобактерій, лактобактерій, нормальної кишкової палички призводить до заселення кишечнику умовно-патогенними та патогенними мікроорганізмами, що посилює шлунково–кишкові розлади, призводить до запалення стінки кишечнику…

Клінічні прояви дисбактеріоз можна можна об’єднати в декілька синдромів:

- шлунково-кишкова диспепсія проявляється розладами випорожнень, метеоризмом, відрижкою, болями в різних ділянках живота, тенезмами;

- розлади всмоктування призводить до порушень білкового, водно-електролітного балансу, зменшення ваги тіла, зниження тургору шкіри, слабкості, втомлюваності, головного болю, можливе періодичне підвищення температури до субфебрильних цифр.

Дисбактеріоз призводить до порушення синтезу вітамінів, що проявляється сухістю шкіри, ламкістю волосся та нігтів, появою хронічних заїд, хейліту, стоматиту.

Дисбактеріоз є складним клініко–мікробіологічним синдромом, виявлення якого неможливе без ретельно проведеного мікробіологічного дослідження. Такий аналіз можна здійснити в бактеріологічній лабораторії Рівненського обласного лабораторного центру  МОЗ України за адресою: м.Рівне, вул. Котляревського,3.

При будь-яких шлунково-кишкових розладах слід звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Бережіть своє здоров’я!

                                  Лікар-бактеріолог              Ірина ПрокопчукПодії
20-07-2021
Лямбліоз-захворювання брудних рук

25-05-2021
Дисбактеріоз кишечнику

21-05-2021
Обережно з колодязною водою.

19-05-2021
Всесвітній день боротьби з гепатитом


Швидкі посилання
Центр громадського здоров'я МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я України

Облдержадміністрація