Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

25 квітня стартує Всесвітній тиждень імунізації

25.04.2022
Кем опубликовано: Віктор Мороз 50 мин. 
25 квітня 2022 року стартує Всесвітній тиждень імунізації, і триватиме до 01 травня.
Вакцинація - це простий, безпечний та ефективний спосіб захисту людей від інфекційних хвороб.
Щеплення проводять виключно від інфекційних хвороб, але далеко не від всіх, а тільки від тяжких, небезпечних, які здатні викликати тяжкі ускладнення, а також від тих інфекцій якими одночасно хворіють багато людей (наприклад грип, COVID). Головна мета щеплень – формування імунітету (несприйнятливості) до хвороб. Це можливо при введенні в організм людини ослабленого чи вбитого мікроба – збудника тієї інфекції, проти якої робиться щеплення. В результаті чого виробляються певні речовини (їх називають антитілами), які здатні нейтралізувати збудника при заражені.
Перелік планових щеплень затверджений національним календарем профілактичних щеплень.
✅ Для проведення щеплення здоровій людині (в тому числі і дитині), крім огляду лікаря і виміру температури тіла (для виключення гострого захворювання), ніяких інших обстежень не потрібно.
✅ Непередодні щеплень не потрібно якось змінювати режим дня та харчування, хоча при наявності у дитини алергії на продукти харчування можна рекомендувати не давати менш ніж за тиждень нові види харчування.
✅ Необхідно повідомити лікаря про наявність в сім’ї хворих з імунодифіцитними станами, алергічними реакціями, про введення імуноглобулінів, плазми крові (це може нейтралізувати живі вакцини).
✅ В кожному конкретному випадку лише лікар вирішує питання про проведення щеплень. Необхідно пам’ятати, що покази та протипокази до щеплення визначає лікар. Так, як не варто займатись самолікуванням, не варто займатися „самовакцинопрофілактикою”.
❗ Незважаючи на військову агресію російської федерації надання послуг з імунізації населенню країни, зокрема, у Рівненській області продовжується. Тому пропонуємо звернутись до свого сімейного лікаря і уточнити свій вакцинальний статус. А при потребі зробити необхідне щеплення.