Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

3-5 грудня в місті Жешув (Республіка Польща) відбувся «Тренінг з епідемічної розвідки із відкритих джерел (EIOS)»

07.12.2022
????Пошук, збір та обробка інформації - невід'ємні процеси, на яких базується епідеміологічна розвідка. Однак, у фахівців не завжди є вдосталь часу, аби дослідити всі джерела інформації (офіційні та неофіційні: ЗМІ, соціальні мережі, урядові веб-сайт, наукові публікації) та верифікувати дані. Задля полегшення збору даних ВООЗ запропонувала нову ініціативу.
✅3-5 грудня в місті Жешув (Республіка Польща) відбувся «Тренінг з епідемічної розвідки із відкритих джерел (EIOS)». Захід організований Європейським регіональнии бюро ВООЗ спільно з офісом ВООЗ в Україні. Лікарі ЦКПХ з різних областей України (в тому числі й колеги з нашої установи) мали змогу ознайомитися з ініціативою Epidemic Intelligence from Open Sources (EIOS). Це унікальна співпраця між зацікавленими сторонами у сфері охорони здоров’я по всьому світу, що об’єднує нові та чинний ініціативи, мережі та системи для створення єдиного підходу до раннього виявлення, перевірки, оцінки та передачі інформації про загрози громадському здоров’ю з використанням загальнодоступної інформації.
????Впродовж тренінгу лікарі опановували навички роботи в системі EIOS - вебсистемі, котра збирає сотні тисяч статей із широкого спектру джерел, обробляє їх через ряд аналітичних модулів для сортування та категоризації за темами, країнами, мовами, а також регулярно перевіряє наявність нової інформації, яка публікується через захищений інтерфейс користувача EIOS.
????Ми щиро вдячні організаторам та спікерам за можливість долучитися до міжнародної спільноти та автоматизувати процеси, котрі є ключовими в проведенні епідеміологічної розвідки.