Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

5 січня - Міжнародний розвантажувальний день

04.01.2023
 
????День, коли так необхідно привернути увагу до всього того, що ми споживаємо та нагадати про здорове харчування.
❗Цю дату обрали не випадково. Адже в перші дні Нового року всі ми часто стикаємося з проблемою переїдання.
????Головне правило розвантажувального дня - баланс білків, жирів, вуглеводів і дефіцит калорій. Можна обмежитися одним - трьома простими продуктами та скоротити кількість калорій менше тисячі на день. Вечерю перед розвантажувальним днем рекомендується робити легкою. Можна замінити звичні продукти на кефір, фрукти або овочевий салат.
????У день розвантаження необхідно пити багато води та утриматися від продуктів, що затримують воду в організмі. Це насамперед – сіль, спеції, соуси. Багато дієтологів дотримуються думки, що денний раціон необхідно розділити на чотири - шість прийомів їжі, тобто краще їсти частіше і менше. При цьому інтервали між прийомами їжі повинні становити не більше трьох-чотирьох годин.
Їжа має приносити задоволення, тому при виборі продуктів для розвантажувального дня спирайтеся на свої смакові уподобання.
❓Для чого потрібні розвантажувальні дні?
✔ Виводять шлаки та токсини.
✔ Покращують обмінні процеси.
✔ Сприяють схудненню.
✔ Спалюють жирові запаси.
✔ Привчають шлунок до меншої кількості їжі.
‼Протипоказання для проведення розвантажувального дня є:
✔ вагітність і грудне вигодовування,
✔ цукровий діабет,
✔ хвороби травної системи
✔ хвороби сечовидільної системи,
✔ порушення метаболізму, обміну речовин.
Не слід також забувати, що після розвантажувального дня необхідно повернутись до збалансованого раціону. Основа здорового способу життя – не голодування, а правильне харчування. Крім того, краще утриматися від фізичних навантажень цього дня, оскільки вони можуть стати додатковим стресом для організму.
????Але це не означає, що просто сьогодні, викидаємо все з холодильників і починаємо пити водичку та закушувати яблучком. Це так не працює. До розвантажувальних днів потрібно готуватися заздалегідь, і бажано перед цим порадитися з лікарем. Також розвантажувальні дні ліпше влаштовувати 1-2 рази на тиждень, але не більше і не варто їх ототожнювати з монодієтами.
????А взагалі, харчуйтеся збалансовано, не переїдайте, їжте в задоволення, але коли відчуваєте, що вже наїлися, ліпше встати із за стола, не обов’язково з’їдати все що бачать очі.
Пам’ятайте, що їжа це не ворог, і не потрібно демонізувати ті чи інші продукти, все добре в міру!
Будьте здорові!